آتش سوزی یکی از مناطق جنگلی لاهیجان مهار شد

آتش سوزی یکی از مناطق جنگلی لاهیجان مهار شد
1397/10/27 |
12:50
شناسه خبر: 83094

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لاهیجان گفت: امروز دو نقطه از جنگل های شهرستان دچار حریق شد که آتش سوزی در یک منطقه توسط ماموران منابع طبیعی با همکاری سایر نیروها مهار شد.

اکبر معتدی حقی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صبح امروز یک هکتار از جنگل های مخروبه شهرستان در منطقه عطاکو دچار آتش سوزی شده بود که این آتش سوزی با تلاش ماموران این اداره و سایر نیروهای کمکی تا ساعت 14و 30 دقیقه مهار و خاموش شد.
وی افزود: هم اکنون منطقه جنگلی دیگری که محاط در باغ چای در منطقه دره جیر لاهیجان است دچار حریق شده که نیروهای منابع طبیعی و آتش نشانی شهرداری به منطقه اعزام و موفق به مهار آتش و جلوگیری از سرایت آن به مناطق جنگلی اطراف شده و در حال خاموش کردن آن هستند .
حقی تصریح کرد:میزان خسارت ها و علت آتش سوزی ها در دست بررسی است ولی به نظر می رسد که عمده این آتش سوزی ها عمدی بوده و بر اثر بی احتیاطی افراد محلی اتفاق می افتد.
وی یادآورشد: جنگل هایی که در منطقه لاهیجان دچار آتش سوزی شده، جنگل های مخروبه هستند که نوع آتش سوزی ها نیز سطحی بوده و نمی توانند آسیب های چندانی به درختان وارد کنند.
حقی از شهروندان و روستاییان حاشیه نشین جنگل ها خواست در روزهای گرم از روشن کردن هرنوع آتش در مناطق جنگلی خودداری کنند.
لاهیجان با حدود 12هزار هکتار جنگل و اراضی ملی، از شهرستان های کم جنگل گیلان محسوب می شود. هواشناسی گیلان نیز برای استان طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد گرم در بعضی مناطق شدید پیش بینی کرده بود.

نظرات | 0 نظر
captcha