32 هکتار اراضی ملی در سیاهکل رفع تصرف شد

32 هکتار اراضی ملی در سیاهکل رفع تصرف شد
1397/10/3 |
14:33
شناسه خبر: 83090

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیاهکل گفت: 32 هکتار از عرصه های ملی در این شهرستان با حکم دادگاه رفع تصرف شده است.

علی رهنما روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :طی هفت ماه امسال 780 فقره پرونده تخلف در زمینه تصرف 32 هکتار عرصه ملی در حوزه این شهرستان تشکیل شد که حکم قضایی با کمک مراجع قضایی به نفع اداره منابع طبیعی صادر و از متخلفات رفع تصرف شده است .
وی یاداور شد: همچنین چهار هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی شهرستان هم در قالب طرح بوم گردی و گردشگری به متقاضیان تحویل داده شده است.
وی خاطرنشان کرد:جهت جلوگیری از فرسایش خاک و مهار سیلاب ها در منطقه دیلمان و پیرکوه حدود چهار هزار و 280 متر سیل بند با اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومان احداث شده است که با این سیل بندها در سرچشمه ها از انباشت رسوبات در پشت سدها بویژه سد پلرود شهرستان رودسر جلوگیری می شود.
رهنما به تصرف افراد در عرصه های جنگلی اشاره و تصریح کرد :متاسفانه افراد سودجو به هر بهانه ای درصدد تصرف اراضی جنگلی هستند و گرچه وجود 30نیروی حفاظت از عرصه های ملی در سطح شهرستان سیاهکل، برای حفاظت از منابع طبیعی به هیچ وجه کافی نیست اما به هر صورت ما تمام سعی خود را انجام می دهیم .
وی خاطرنشان کرد: شهرستان سیاهکل دارای 42 هزار هکتار اراضی جنگلی از نوع هیرکانی یعنی دوره سوم زمین شناسی است که درختان این جنگل ها قدیمی ترین موجودات زنده در جهان محسوب می شوند .
به گفته وی حدود 50 آبادی جنگل نشین نیز در دل این جنگلها وجود دارد و جنگل نشینان به حفاظت جنگلها کمک شایانی می کنند.
از 565هزار هکتار جنگل در گیلان جنگل های سیاهکل یکی از انبوه ترین و مهمترین جنگل های استان محسوب می شوند که علاوه بر نقش مهم در تامین اکسیژن ، از زیباترین مکان های گردشگری استان گیلان نیز به شمار می روند.

نظرات | 0 نظر
captcha