شهردار لاهیجان:

لاهیجان شهر فرصت سرمایه گذاری است

لاهیجان شهر فرصت سرمایه گذاری است
1397/9/13 |
22:41
شناسه خبر: 83074

شهردار لاهیجان گفت: لاهیجان با موقعیت هایی منحصربفرد، شهر فرصت برای سرمایه گذاری است و در این مسیر رسانه ها می توانند کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مسعود کاظمی با همراهی اعضای شورای اسلامی لاهیجان در نشست خبری با نمایندگان رسانه های جمعی اظهار داشت: برای توسعه کشور ، استان و شهر و شهرستان نیازمند همدلی و همراهی بین مردم و مسئولان هستیم و همه باید در کنار هم کارها را پیش ببرند.
وی افزود: طرح راهبردی توسعه لاهیجان در این شهر اجرا می شود که این طرح یک برنامه ریزی میان مدت است و از نظر هدف انسان، محیط و فعالیت را با هم می بیند.
به گفته کاظمی، این طرح ، برنامه ریزی برای مردم و یک ابزار مدیریتی در جهت فراهم کردن چارچوب راهبردی برای توسعه پایدار است و هدف آن دستیابی به سند چشم انداز شهری است که می خواهد راهنمای طرح های جامع شود و بین برنامه ریزی ناحیه ای و محلی است و چارچوب کار را برای برنامه اجرایی کوتاه مدت مشخص می کند.
وی گفت: این طرح راهبردی توسعه اقتصادی، ارتقای اهداف اجتماعی و فرهنگی را مورد نظر قرار می دهد تا یک چشم انداز بلند مدت راهبردی در ابعاد اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و زیست محیطی انجام گیرد و شهر را به سمت توسعه پایدار سوق دهد.
شهردار لاهیجان با اشاره به اینکه سال جاری سال شکوفایی و اتفاقات خوب و شایسته در لاهیجان است، تصریح کرد: طرح های زیادی در این شهر در حال اجراست که بزودی رونمایی می شود.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری لاهیجان با چند فراخوان عمومی جذب و شناسایی سرمایه گذار تحت عنوان شهر هوشمند، خیابان غذا، مجموعه تفریحی، ورزشی و بوم گردی، ایجاد و راه اندازی مجتمع اقتصادی، تفرحی و گردشگری متمرکز، پارکینگ طبقاتی با کاربری های مختلط ، شناسایی سرمایه گذار جزیره استخر لاهیجان و شناسایی سرمایه گذاری تالاب سوستان را دنبال می کند.
وی اظهار داشت: طرح ممیزی املاک و اتوماسیون یکی دیگر از طرح هایی است که در شهر لاهیجان در حال انجام است و در این طرح تمام اطلاعات مخفی مشخص می شود و نام و اطلاعات واحدها به آسانی قابل دسترسی می شوند.
کاظمی ادامه داد: اولین نرم افزار به دستور شهرداری لاهیجان راه اندازی شده که اولین بین شهرداری های کشور است و بر اساس آن هر شهروند می تواند پس از عکس گرفتن از موضوع، آن تصویر را بطور مستقیم با شماره 137 به مدیر ذیربط ارسال کند.
به گفته شهردار لاهیحان ، این نرم افزار با حذف حضوری شهروندان ، مشکلات یا پیشنهادات را به مدیران مربوطه ارسال می کند و هدف آن ، رضایتمندی جامعه است.
وی یادآور شد: امروز شهر ما در مسیر پیشرفت به همدلی و همزبانی نیاز دارد و مدیریت شهری و شهروندان باید در کنار هم، به طور مشترک اقدام کنیم.

نظرات | 0 نظر
captcha