شهردار لاهیجان:

میدان وحدت تا انقلاب لاهیجان سنگ فرش می شود

میدان وحدت تا انقلاب لاهیجان سنگ فرش می شود
1397/9/13 |
22:35
شناسه خبر: 83071

شهردار لاهیجان از سنگ فرش و زیباسازی مسیر میدان وحدت تا میدان انقلاب این شهر خبر داد.

گزارش روابط عمومی شهرداری لاهیجان به ایرنا حاکیست؛ مسعود کاظمی روز یکشنبه با اشاره به اینکه طرح آسفالت این مسیر به طول 280متر آغاز شده، افزود: برای این طرح 12 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون 15 درصد کار انجام شده و بزودی به اتمام می رسد.
وی اظهار داشت: اجرای پروژه بازآفرینی مرکز شهری میدان وحدت تا انقلاب با نظارت اداره کل راه و شهرسازی در حال انجام است و با اجرای این پروژه مسافران می توانند علاوه بر استفاده از آن به عنوان نقاط گردشگری برای بازدید از بازار و نقاط تاریخی میدان وحدت از این منطقه هم دیدن کنند.
وی تصریح کرد: این کار برای حضور گردشگران در میدان و آثار تاریخی شهر لاهیجان به منظور جذب مسافران انجام تا به اقامت و توقف گردشگر کمک شود.
شهردار لاهیجان با بیان اینکه شهرسازی باید بر اساس نیازمندی مردم و اصناف باشد، گفت: اجرای سنگ فرش، بهسازی و زیبا سازی طرح میدان تا میدان به نفع مردم و بازار خواهد بود.
به گفته کاظمی ، همچنین طرح شب های روشن با همکاری پلیس ، مغازه داران و اتاق اصناف در خیابان شهید بهشتی لاهیجان اجرا می شود و این طرح با عنایت استاندار گیلان برای شهر لاهیجان تصویب شده و شهرداری با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری از نوروز 97 تاکنون نسبت به برنامه ریزی های متنوع برای شهروندان و مسافران اقدام کرده است.
وی اضافه کرد: در فاز دوم این طرح در نظر است با همکاری پلیس و مغازه داران خیابان شهید بهشتی که از مراکز پر رفت و آمد شهروندان و مسافران محسوب می شود، نسبت به روشن بودن چراغ مغازه های این خیابان از شب تا صبح اقدام شود که این اقدام افزایش تعاملات اجتماعی ،رونق اقتصادی، پیاده روی و روشنایی این خیابان را در پی خواهد داشت.
وی یادآور شد: مغازه هایی که تمایل دارند می توانند با تضمین امنیت نسبت به باز بودن مغازه های خود تا صبح اقدام کنند و با پیگیری های نماینده شهرستان در مجلس، از شورای تامین مجوز باز بودن مغازه ها هم اخذ خواهد شد.
شهر لاهیجان از مراکز مهم و گردشگری گیلان و در شرق استان واقع است.

نظرات | 0 نظر
captcha