خسارت حدود 800 میلیون تومانی سیل به لاهیجان/ آب‌گرفتگی جزئی در سیاهکل

خسارت حدود 800 میلیون تومانی سیل به لاهیجان/ آب‌گرفتگی جزئی در سیاهکل
1397/7/15 |
12:05
شناسه خبر: 83050

بارش باران سیل‌آسا از جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ بیشتر شهرهای مازندران و گیلان را در برگرفت.

خسارت حدود 800 میلیون تومانی سیل به لاهیجان

امیر جانبازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان با اشاره به بارندگی حدود 150 میلی‌متری در لاهیجان اظهار کرد: لاهیجان طبق گزارش‌های هواشناسی دومین شهرستان پرباران طی دو روز اخیر بوده و همچنان این بارش‌ها به‌صورت خفیف در شهرستان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین تمرکز باران در بخش مرکزی و شهر لاهیجان بوده افزود: بخش رودبنه شهرستان لاهیجان کمترین بارش‌ها را داشته است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لاهیجان با بیان اینکه مدیریت بارش 150 میلی‌متری باران در بازه زمانی کوتاه بسیار دشوار است گفت: این میزان بارش‌ها با برنامه‌ریزی مؤثر و دقیق اعضای ستاد مدیریت بحران در شهرستان به‌خوبی کنترل‌شده است و خسارت‌های وارده در مقایسه یا سایر شهرستان‌ها کمتر است.

فرماندار شهرستان لاهیجان با اشاره به برخی آسیب‌های وارد در شهرستان ناشی از بارش باران و جاری شدن سیل خاطرنشان کرد: رانش سیل در شهرستان بخشی از شانه‌های خالی را در چند منطقه با خود برده و یا در برخی نقاط دیگر در بخش پل‌ها خسارت‌هایی به گوشواره‌ها واردشده است.

جانبازی میزان خسارت به تأسیسات زیربنایی شهرستان را در پی سیل اخیر در مقایسه با سایر شهرستان‌ها کم برشمرد و گفت: خسارت تقریبی لاهیجان در سیل اخیر حدوداً 800 میلیون تومان برآورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مقابل و محورهای منتهی به مدارس شهرستان آب‌گرفتگی وجود نداشته بیان کرد: تمامی مدارس شهرستان با توجه به‌شدت بارش‌ها باز بوده و تعطیلی مدارس در لاهیجان نداشته‌ایم.

 

آب‌گرفتگی جزئی در سیاهکل

فرماندار سیاهکل، با اشاره به عبور کانال آب از داخل شهر، گفت: خوشبختانه وجود این کانال سبب شده که آب‌گرفتگی جزئی داشته باشیم.

«رضا اسلامی» در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شهرستان سیاهکل در پی وقوع بارندگی شدید، اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران از چند روز پیش تشکیل شده بود و آماده چنین وضعیتی بودیم و خوشبختانه شرایط عادی است.

وی با بیان این‌که ایستگاه هواشناسی سیاهکل دچار مشکل ناشی از برخورد صاعقه شده است، افزود: با این وجود میزان دقیق بارندگی مشخص نیست، اما میزان بارش حدود 150 میلی متر تخمین زده می‌شود.

فرماندار سیاهکل، با اشاره به عبور کانال آب از داخل شهر، خاطرنشان کرد: خوشبختانه وجود این کانال سبب شده که آب‌گرفتگی جزئی داشته باشیم.

این مقام مسئول، از آب شکستگی جاده‌ای و رودخانه‌ها در برخی روستاهای این شهرستان خبر داد و یادآور شد: همه محورهای اصلی و فرعی شهرستان باز بوده و خسارتی گزارش نشده است.

 

 

نظرات | 0 نظر
captcha