رئیس سازمان چای کشور خبر داد:

افزایش رغبت مردم به مصرف چای داخلی

افزایش رغبت مردم به مصرف چای داخلی
1397/1/28 |
15:26
شناسه خبر: 72981

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به آشتی مردم با چای ایرانی گفت: در سال‌های اخیر رغبت مردم به مصرف چای داخلی افزایش‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، محمدولی روزبهان ظهر امروز در دیدار با سرپرست فرمانداری رودسر باهدف بررسی وضعیت چای این شهرستان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال با عنوان حمایت از تولیدات داخلی اظهار کرد: تشویق مردم برای مصرف و خرید چای داخلی و افزایش رَغبت آنان به استفاده از تولیدات داخلی ضروری است.

وی با اشاره به آشتی مردم با چای ایرانی افزود: در سال‌های اخیر رغبت مردم به مصرف چای داخلی افزایش‌یافته است.

رئیس سازمان چای کشور از سرمایه‌گذاری 230 میلیارد تومانی سال گذشته در حوزه خرید برگ سبز چای از چای‌کاران استان‌های شمالی کشور خبر داد.

وی کشت و تولید چای را عاملی مهم در راستای افزایش اشتغال و کاهش بیکاری ذکر کرد و گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر تاکنون گام‌های خوبی در راستای توسعه و ارتقای صنعت چای کشور صورت گرفته و دولت همچنان به حمایت همه‌جانبه خود از این صنعت به‌عنوان محصول استراتژیک ادامه می‌دهد.

روزبهان احیای باغ‌های چای و اعطای تسهیلات بهزراعی را از اقدامات مهم دولت در راستای تشویق و ترغیب چای‌کاران به تولید چای برشمرد و افزود: امیدواریم که این وضعیت در سال جاری استمرار داشته باشد.

سرپرست فرمانداری رودسر نیز در این نشست، این شهرستان را به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم در بخش چای عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم با حمایت همه‌جانبه از چای‌کاران انگیزه رغبت آنان را برای ورود به چای‌کاری افزایش دهیم.

علی وارسته افزایش متعارف خرید برگ سبز چای را به‌عنوان محوری‌ترین موضوعات حمایت بیشتر از چای‌کاران اعلام کرد و افزود: این امر منجر به افزایش بیشتر چای‌کاران می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی بهینه مصرف چای ایرانی بیان کرد: برای حمایت بیشتر از چای و چای‌کاران همه باید در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشند.

سرپرست فرمانداری رودسر از ادارات سطح این شهرستان خواست موضوع استفاده از چای داخلی را جدی بگیرند و از مصرف چای خارجی پرهیز کنند.

نظرات | 0 نظر
captcha