ندیمی:

رویکرد بخش خصوصی بیشتر تجاری است / نفع بخش خصوصی در مشارکت پروژه های نیمه تمام

رویکرد بخش خصوصی بیشتر تجاری است / نفع بخش خصوصی در مشارکت پروژه های نیمه تمام
1396/12/18 |
14:07
شناسه خبر: 72955

مشاور سازمان برنامه و بودجه گفت: از آنجایی که رویکرد بخش خصوصی بیشتر تجاری است ، پس طبیعی است در انتخاب پروژه های نیمه تمام به تمام خواسته های خود برسد.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابوذر ندیمی، مشاور سازمان برنامه و بودجه، در برنامه گفت وگوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص پروژه های نیمه تمام و سهم بخش خصوصی، اظهار کرد: در سال جاری حدود 4 هزار پروژه از نظر توجیه اقتصادی و فنی و مسائل مربوط به تامین مالی را عرضه کردیم  که با اقبال خوبی مواجه شد و تا پایان سال تمامی این پروژه ها جذب خواهند شد.

وی افزود: در سال آتی نیز قرار بر این است که 12 هزار پروژه با همین رویکرد عرضه کنیم و بخش خصوصی شرایطی را که مورد توجهش است در این پروژه ها ملاحظه می کند، زیرا در این پروژه ها آورده دولت از جمله پیشرفت فیزیکی، توجیه فنی و اقتصادی از قبل تعریف شده که مورد انتخاب این بخش قرار می گیرد و حمایت های بعدی از جهت اجرا، اتمام و کیفیت پرداخت در این پروژه ها نیز درنظر گرفته شده است.

مشاور سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: از آنجایی که رویکرد بخش خصوصی ما بیشتر به صورت تجاری است تا تولیدی، پس طبیعی است در انتخاب پروژه ها می تواند به تمام خواسته های خود برسد.

ندیمی با بیان اینکه جذب سرمایه برای 4 هزار پروژه نشان داد که این اتفاق برای سال آینده در خصوص 12 هزار پروژه نیز رخ خواهد داد، تصریح کرد: تمام طرح های عرضه شده اقتصادی هستند و پروژه های حاکمیتی یا آنهایی که مانند پروژه راه های روستایی توجیه اقتصادی نداشتند عرضه نشده است.

مشاور سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: بنده تصور می کنم سال جاری، سال خوبی برای کاهش نقش دولت و ورود بخش خصوصی باشد و اینکه قطعا بخش خصوصی در انتخاب این پروژه ها نفع خواهد برد.

نظرات | 0 نظر
captcha