خط مشی جدید پایگاه خبری زبان گویا با اولویت حقایق؛

از امروز تا 7 خرداد 99 فقط میخواهیم به تقاضا و فرمایش نماینده محترم لاهیجان و سیاهکل عمل نماییم

از امروز تا 7 خرداد 99  فقط میخواهیم به تقاضا و فرمایش نماینده محترم لاهیجان و سیاهکل عمل نماییم
1396/12/10 |
09:12
شناسه خبر: 72939

با توجه به خواسته نماینده فعلی و تیم تبلیغاتی‌شان در موضوع "واقعیات را صادقانه به مردم بگوییم" بنای ما بر این است که مطالب مختلف حوزه لاهیجان و سیاهکل را به جهت تنویر افکار عمومی، روشنگرى نماییم.

سوگند به قلم و آنچه می نویسد...

حضرت امام علی (ع) فرمود: "قل الحق ولو علی نفسک؛ حق را بگو حتی اگر بر ضرر تو باشد."

دنیای امروز بدون شک، عصر غلبۀ فضای مجازی و گردش سریع اطلاعات است. امروزه خوشبختانه با گسترش تکنولوژی اکثر افراد جامعه به راحتی می‌توانند با تهیه یا هدیه گرفتن یک تلفن همراه و یا تبلت به همراه سیم کارت، از بسیاری خبرها به راحتی و در سریع‌ترین زمان اطلاع کسب کنند یا در فضاسازی رسانه ای نقشی را ایفا نمایند.

در این گستردگی رسانه‌ای، مردم نیز ما را قضاوت خواهند کرد. گستردگی رسانه‌ای که به نوعی فرصت تلقی می‌شود برای بعضی از مسئولین و ارباب قدرت به شکلی به عنوان تهدید نیز عمل می‌کند! زیرا که همواره توسط افکار عمومی مورد سوال قرار میگیرند که برای مردم چه کردید؟

در این بین سوالی که مطرح میشود این است که آیا ما حق این را داریم که رسانه ها را محدود کنیم که مردم کمتر بدانند و کمتر نگران شوند؟ پاسخ قطعا منفی است، چرا که دانستن حق مردم است.

خداوند بزرگ و بلند مرتبه را شاهد می گیریم ما در پایگاه خبری تحلیلی زبان گویا که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال فعالیت است، همواره دو اصل اساسی رعایت اخلاق و قانون را سرلوحه کار خود قرار داده ایم، و از آفریدگار جهان ممنونیم که در این راه همیشه یاری رسان ما بوده و ما را در رعایت این دو مهم تا به امروز سربلند گردانیده است.

روز گذشته مطلبى توسط یک سایت منتسب و اجاره ای منتشر گردید و در آن به توصیه ی نماینده محترم فعلى مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس (با توجه به ادعای مکتوب) براى این پایگاه خبری محلی اشاره شد. در این مطلب بیان شد که به احترام افکار عمومى در چارچوب وظایفى از جنس روشنگرى، انجام وظیفه نماید. آنها خواسته اند تا حقایق به مردم گفته شود و با جملاتی چون "همه چیز را به مردم بگوییم" و "مردم محرم هستند" و "واقعیت ها همیشه پنهان نمى ماند" سناریوی جدیدی را به نمایش درآورده اند.

پایگاه خبری تحلیلی زبان گویا از ابتدای تأسیس (سال ۹۱) سعی داشت که به انعکاس خدمات ارزشمند نماینده پیشین لاهیجان و سیاهکل بپردازد، البته در این مدت نه از نقد هراسیده ایم و نه تا به امروز که انواع حرف ها و کینه ها را دیدیم، شکایتی به جایی بردیم اما همه این ها هم هیچ گاه باعث نشد از رسالت خبرنگاری خود که همان نقد دلسوزانه و پیگیری مطالبات به حق مردم دیار عزیزمان است، کوتاهی کنیم.

بعد از اتمام دوره نهم مجلس (خرداد ۹۵) و‌‌ روی کار آمدن فرد جدید، که به هر ترتیب و شکلی، نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل شده بودند، وی را زیر ذره بین خود قرار داده ایم و بارها سعی کردیم در یادداشت ها و انعکاس اخبار، شعارهای انتخاباتی ایشان را یادآوری کنیم، تا که کمکی باشیم در کم کردن رنج زنان و مردان پاک سرزمین سبزمان ...

شوربختانه اما آقای نماینده فعلی به جای اینکه این نقادی های دلسوزانه ما را چراغی برای راه بی تجربه نمایندگی خویش قرار دهند، همواره از روز اول نسبت به مطالب ما اعتراض و شکوائیه و گله داشته اند، در حالی که نقد های ما میتوانست ایشان را متوجه کم کاری ها و قصور موجود در نمایندگی‌شان گرداند و با بهبود عملکردشان، رزومه خود را برای دوره های بعد پربار گرداند، اما ایشان از نقد هراسیدند و بارها با گلایه به اشخاص مختلف سعی در خاموش کردن صدای منتقدینی چون ما داشتند.

ما هم به احترام توصیه های چند باره نماینده پیشین، مدتی برخلاف وظیفه خود، که همان نقد بر پایه اخلاق و قانون است، سکوت پیشه کردیم اما از امروز، صرفا به دلیل تقاضا و خواسته های نماینده فعلی و تیم تبلیغاتی‌شان با همین سبک و سیاق مورد پسند طراحان این سناریو، تا 7 خرداد 99 و پایان دوره نمایندگى دوره دهم، فقط میخواهیم به چند خواسته مندرج در مطلب سایت منتسب و تقاضا و فرمایش نماینده محترم فعلی عمل نماییم.

با توجه به خواسته نماینده فعلی و تیم تبلیغاتی‌شان در موضوع "واقعیات را صادقانه به مردم بگوییم" بنای ما بر این است که مطالب مختلف حوزه لاهیجان و سیاهکل را به جهت تنویر افکار عمومی، روشنگرى نماییم.

مطرح می کنیم تا حقایق روشن شود که، دو سال اول نمایندگی ندیمی (۹۰تا۹۲)، با آن وضعیت  اسفناک مالی و اقتصادی دولت مورد حمایت بعضی ها در آن سال، چه تفاوتی با دو سال اول نمایندگی نیکفر (94تا96) با این وضعیت مناسب و ثابت مالی و اقتصادی دولت فعلی، دارد؟

مطرح می کنیم تا حقایق روشن شود و مردم بدانند که کارکرد های درون و برون مجلسی را از مکاتبات و نشست هاى با مردم گرفته تا حضور و تاثیر گذاری در کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس و دیدار و نتایج با وزرا و مدیران کل، در دو سال اول نماینده قبلی و فعلی چه تفاوتی با هم دارد.

در هفته ها و روزهای اخیر شاهد آن هستیم که آقای نماینده و تیم تبلیغاتی ایشان، از سکوت و مدارای امثال ما سو‌ استفاده کرده و آن را دستاویز مطرح و پیاده نمودن مقاصد خود قرار داده اند، سعی دارند با وارونه جلوه دادن حقایق از این خلا عدم نقد شفاف توسط رسانه هایی چون پایگاه خبری زبان گویا برای کلاه خود نمدی ببافند و واقعیت را مصادره به مطلوب کنند...

روی سخن ما با آن افرادی است که از طرفی مردم را محرم دانستن همه حقایق نمی دانند و از طرف دیگر با پنهان نمودن بخشی از واقعیت ها سعی دارند از این مجال پیش آمده استفاده نابه جا ببرند.

آیا حقایق گویان(!) هراسی ندارند که با نقد شفاف و بیان حقایق از بعضی مسائل، مردم آگاه شوند و در آن شرایط پاسخ مردم سخت و محکم نخواهد بود؟

آیا حقایق گویان نباید به جای مصادره به فکر خدمت رسانی جدیدی برای مردم این دیار باشند؟ آیا هراس از این مسئله وجود ندارد که مردم بگویند فلانی مرد میدان نمایندگی نیست؟ (این حق برای ما محفوظ که در یک فرصت مقتضی در رابطه با فرمایشات شهید دکتر چمران در خصوص تقوا و‌ تخصص مطالبی را ارائه کنیم)

چرا دائما از سوی نماینده فعلی و ‌هوادارانشان در فضای مجازی قصد دارند که خدمت رسانی به مردم را حواله دهند به سال های آینده، و با سینه ای سپر کرده بگویند "هنوز که فقط دو سال گذشته" آیا واقعا دو سال زمان کمی است؟

با شما مدارا کردیم چون به چند نفر از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی پناه بردید و گفتید چرا ندیمی به مجلس می آید و چرا در سایتش علیه من می نویسد؟ به فلان عضو دولت می گویید چرا ندیمی به لاهیجان و سیاهکل سفر می کند! عده ای برای آنکه کم کاری های خود را توجیه کنند، حاضرند حقوق شهروندی نماینده قبلی را نیز زیر سوال ببرند و وی را به زادگاهش، ممنوع السفر کنید.

آقای نماینده، از نماینده اسبق (جناب آقای یوسف قاسمی) که از حامیان انتخاباتی شما نیز بودند، سوال کنید که در سال اول نمایندگی ندیمی (1391) که به سمت مشاور وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد (شمس الدین حسینی) منصوب شده بود و در مراسمات مختلف لاهیجان و سیاهکل شرکت داشت، کوچکترین ممانعت یا تحرکی علیه ایشان بعمل آمد؟

مطرح می کنیم تا حقایق روشن شود چقدر بودجه در دو سال اخیر به شهرستان های همجوار تزریق شد و مردم بدانند که چه فجایعی در لاهیجان و سیاهکل روی داد!

مطرح می کنیم تا حقایق روشن شود و مردم بدانند که چرا نماینده آنها نه در روز تصویب کلیات بودجه 97 در مجلس حضور داشت و نه در روز تصویب لایحه بودجه سال 97 ! مردم باید حقایق را خیلی شفاف بدانند که واقعا چه کاری واجب تر از بودجه یک سال مالی وجود داشت؟

مطرح می کنیم تا حقایق روشن شود و مردم لاهیجان و سیاهکل بدانند که چقدر از نامه های مردم شهر و روستا و دیارشان در دفتر نمایندگان شهرستان های آستانه اشرفیه و لنگرود موجود است!

مطرح می کنیم تا حقایق روشن شود و آقای نماینده فعلی می تواند هیات مدیره بیمارستان میلاد لاهیجان و ریاست فعلی شبکه بهداشت لاهیجان سوال بفرمایید که وزیر بهداشت و درمان در محل احداث بیمارستان در خصوص تقاضای افزایش تخت بیمارستان چه حرفی زد؟ اصلا شخص وزیر چطور از بیمارستان بازدید کرد؟ آیا در جریان قرار گرفتید که تیم تشریفات وزیر به دلیل اینکه بیمارستان مربوط به بخش خصوصی است مخالف بازدید وزیر از بیمارستان میلاد بودند؟

مطرح می کنیم تا حقایق روشن شود و مردم بدانند که در شرایط فعلی و در حالی که یکی از همتایان همین نماینده در مجلس از استان همجوارمان، برای شهر کوچک خود مجوز احداث بیمارستان گرفته است، آنوقت بعضی ها هنوز درگیر افزایش تخت هستند! (که البته جا دارد یادی کنیم از ضرب المثل "معروف کار را که کرد؟ آنکه تمام کرد")

آقای نماینده، تا دیروز سیاست ما بر پایه ی مدارا بود اما وقتی متوجه شدیم که شما و دوستان ستاد تبلیغاتی شما، به انتشار حقایق و شفاف سازی علاقه وافر دارید ، تصمیم گرفتیم که این کار را با رعایت اخلاق و قانون انجام دهیم.

امیدواریم که از این به بعد از نقد رسانه ای هراسان نشوید و بدانید که دانستن حق مردم است.

 

لینک مطلب منتشر شده در سایت منتسب به نماینده فعلی : http://abrishampress.ir/7088

 

با آرزوی توفیقات روزافزون برای مردمان خوب لاهیجان و سیاهکل

پایگاه خبری تحلیلی زبان گویا

نظرات | 0 نظر
captcha