«نارسایی» در بودجه، «ناتوانی» در استیفای حق، «عدم پیگیری» یا ...؟

پیشرفت 5 درصدی در پروژه بهسازی محور دیلمان به کارخانه سیمان طی دو سال اخیر! / سریال فرصت سوزی ها پایانی ندارد/ مدیرکل محترم راه و شهرسازی گیلان پاسخگو باشد!

پیشرفت 5 درصدی در پروژه بهسازی محور دیلمان به کارخانه سیمان طی دو سال اخیر! / سریال فرصت سوزی ها پایانی ندارد/ مدیرکل محترم راه و شهرسازی گیلان پاسخگو باشد!
1397/7/15 |
12:10
شناسه خبر: 72936

پروژه تثبیت بستر محور کارخانه‌ی سیمان دیلمان به لاریخانی که به طول 15.5 کیلومتر که با بتن (آر سی) در حال اجرا است، در ابتدای سال 95 با پیشرفت فیزیکی حدود 65 درصد در دست احداث بود اما هم اکنون ...

به گزارش "زبان گویا" در طی سال های 91 تا 95 مسیر 40 کیلومتری سیاهکل به اسپیلی و دیلمان، عملیاتی نظیر ترمیم و تعریض جاده و حل مشکل رانش‌ها، حذف پیچ های خطرناک و سانحه خیز و تسطیح و پاکتراشی شانه راه انجام شد و این محور با بهره گیری از طرح تثبیت یا بازیافت موفق به اجرای آسفالت شد.

با توجه به تردد کامیون ها از جاده روستاهای گولک، میکال، لیه و اسپیلی که موجب تخریب راه روستاهای مذکور و به تبع آن ایجاد نارضایتی اجتماعی را به همراه داشت، بنا براین به منظور رضایتمندی اهالی این روستاها و همچنین تسریع در انتقال محصول کارخانه به محل فروش، سازمان توسعه و نوسازی معادن – طرح ایجاد زیر بناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی، با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال اجرای پروژه راه دسترسی کارخانه سیمان به لاریخانی را در دستور کار قرار داد.

زیر سازی و آماده سازی محور 15.5 کیلومتری اسپیلی و دیلمان تا محل کارخانه سیمان نیز در طول این چهار سال با پیگیری نماینده وقت و کمک های کارخانه سیمان دیلمان انجام گرفت اما شاهد آن هستیم که اکنون و در پایان سال 96 و بعد از گذشت 2 سال تاکنون اجرای آسفالت این محور صورت نگرفته است!

گفتنی است، پروژه تثبیت بستر محور کارخانه‌ی سیمان دیلمان به لاریخانی که به طول 15.5 کیلومتر که با بتن (آر سی) در حال اجرا است، در ابتدای سال 95 با پیشرفت فیزیکی حدود 65 درصد در دست احداث بود و تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

 

حال سوال ما این است که آقای مهندس خاوری، مدیرکل محترم راه و شهرسازی گیلان؛

- چرا تثبیت بستر و آسفالت مسیر 15 کیلومتری اسپیلی به کارخانه سیمان دیلمان انجام نشد؟

- آیا 2 سال و فقط 5 درصد پیشرفت فیزیکی، یک آمار نگران کننده نیست؟

- آقای مهندس خاوری، شما کدام گزینه را دلیل این فرصت سوزی می دانید؟

الف:«نارسایی» در بودجه                       ب: «ناتوانی» در استیفای حق

ج: «عدم پیگیری» در اجرای پروژه               د: ...

 

تصاویر تثبیت بستر و آسفالت محور سیاهکل به اسپیلی و دیلمان به طول 40 کیلومتر طی سال های 91 تا 95

 

__________________________________________________

 

مدیر کارخانه سیمان دیلمان:

٣٠٠ کارمند و دو هزار خانوار از کارخانه سیمان دیلمان نان ارتزاق می‌کنند/ این کارخانه کمترین آلاینده را دارد/ ما به دلیل همین مقدار اندک هم شرمنده مردم هستیم

 

 

 

حسن درویش با بیان اینکه کارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان در سال ۱۳۹۲ (دولت دهم) راه‌اندازی شد، اظهار کرد: ظرفیت سالانه این کارخانه یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن هزار تن می‌باشد که متأسفانه با راه‌اندازی این کارخانه هم‌زمان با شرایط اقتصادی و بحرانی کشور روبرو شدیم.

وی افزود: کارخانه آماده راه‌اندازی بود، یعنی اگر واقعاً دولت تلاش می‌کرد و برق گاز جاده را به‌موقع راه‌اندازی می‌کرد و موانع را برمی‌داشت، شرایط با شرایطی که الآن کارخانه گریبان گیرش آن هست کاملاً متفاوت بود.

مدیر کارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان بابیان اینکه متأسفانه دولت‌مردان ما در این زمینه که از روز اول برای مسیر حمل‌ونقل ما قول داده بودند مسیر را درست کنند اما نکردند، گفت: جاده برای همه روستاهای اطراف و ما تهدید است و ما این را از استاندار و مدیرکل راه می‌خواهیم که تنها از عهده ما برنمی‌آید و کمک شما مسئولین هم باید باشد.

درویش ابراز کرد: شاخص‌های ما نسبت به شاخص‌های کل صنایع سیمان کشور ارزیابی‌شده و در رده دوم کشور قرار گرفتیم، این مهم با تلاش ٢۴ساعته همه همکارانم و مسئولین دیلمان انجام‌گرفته است، زیرا یک دقیقه هم نمی‌توانیم قطعی برق، گاز و… را بپذیریم و کانتی نیوز کارکنیم تا به کارخانه آسیبی نرسد.

وی بابیان اینکه تهدیدهایی نیز وجود دارد، گفت: بالاخره کارخانه سیمان هست، هرچقدر هم تجهیزات مدرن باشند آلایندگی‌های مختصری وجود دارد، هر چه باشد داریم سیمان تولید می‌کنیم.

مدیر کارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان بابیان اینکه آدم‌هایی که در صنعت سیمان کار نکردند می‌آیند بازدید می‌کنند و خاک را آزمایش می‌کنند، گفت: به طبع آلایندگی و محیط‌زیست برای ما هم بسیار مهم است، هرچه باشد روزی ٣٠عدد کامیون در حال رفت‌وآمد است و همین رفت‌وآمد خودش خاک درست می‌کند.

درویش بیان کرد: در مورد فیلترهای غبارگیری؛ ما بروزترین فنّاوری روز دنیا که ۵٠ میلی‌گرم به ازای نرمال مترمکعب است، هر سه ماه بدون اطلاع ما می‌آزمایند و از روند کار و گازهای خروجی از دودکش‌های ما نمونه‌برداری می‌کنند، اما هرچه باشد کارخانه سیمان هست و ما به دلیل همین مقدار اندک هم شرمنده مردم هستیم.

وی بابیان اینکه نزدیک‌ترین روستا به کارخانه سیمان گولک است که ۶٠ نفر از این روستان در کارخانه مشغول بکار هستند، گفت: ٣٠٠نفر به‌طور مستقیم، حدود ٢٧٠نفر راننده کمپرسی و بونکر و ٩٠نفر پیمانکار معدن داریم که حدود ۲ هزار خانوار از این کارخانه دارند نان ارتزاق می‌کنند که ماهی ٨٠٠میلیون تومان حقوق، بیمه و مالیات آن‌ها برای ما هزینه دارد.

وی خاطرنشان کرد: مسیر اسپیلی تا کارخانه را با یک میلیارد شروع کردیم و سیمان در اختیار پیمانکار قرار دادیم و یک میلیارد سیمان هم به پیمانکار به‌عنوان دستمزد دادیم که کار شروع شود و دولت‌مردان را در عمل انجام‌شده قرار بدهیم، که خوشبختانه پیشرفت هم داشته‌ایم و قرارداد آسفالت هم نهایی شده است و اگر اسفندماه هوا خوب باشد آسفالت می‌شود.

مدیر کارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان گفت: مهم‌ترین رسالت ما چرخه گردش کارخانه است و در کنار آن مسائل اجتماعی که در حوزه شعاع ما هست بپردازیم ما میراث دار ٣٠٠ کارمند و دو هزار خانوار هستیم.

__________________________________________________

 

استاندار گیلان: نمی‌توانیم کارخانه سیمان دیلمان را تعطیل کنیم
 
 
 
 

مصطفی سالاری در جلسه رفع موانع تولید سیاهکل که در سالن شهید آوینی فرمانداری این شهرستان برگزار شد در رابطه با کارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان گفت: اگر می خواستیم امروز تصمیم بگیر فرق داشت تا اینکه بخواهیم در رابه با کار انجام شده ای حرف بزنیم، اگر خوب است که بسیار عالی و اگر مشکلی دارد نیز نمی توانیم آن را تعطیل کنیم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: یکی از خوبی های کارخانه سیمان این است که مردم منطقه در آن مشغول هستند و یکی از بدی های آن نیز ایجاد مشکلات توسط ماشین های سنگین حمل سیمان است که باید رفع شود.
 
وی افزود: البته کارخانه سیمان باید خدماتی نیز به مردم بدهد که می گویند داده ایم، اما در آمارها تناقض وجود دارد که می بایست در بهداشت، ورزش و … به مردم منطقه خدمات رسانی کنند.

 

__________________________________________________

 

فرماندار سیاهکل:

مشاور پیمانکار شرکتی که کار روکش آسفالت دیلمان به کارخانه سیمان را انجام می دهد ضعیف عمل کرد/ مسئولین استانی دولت قبل در کارشناسی کارخانه سیمان دیلمان به دغدغه های شهرستان توجه نکردند

فرماندار سیاهکل با انتقاد از پیمانکار شرکت خدک سازه که در این مسیر کار روکش آسفالت را انجام می دهد افزود: مشاور این شرکت خیلی ضعیف عمل کرده و راهنمایی ها و اطلاعات بیشتری می توانست در اختیار پیمانکار قرار دهد تا این پیمانکار درست تر و بهتر عمل کند.

اسلامی در مورد جاده اسپیلی و گولک در بخش دیلمان و پیرکوه نیز گفت: حدود ۱۵ سال بود که گرد و غبار مسیر مردم را خیلی ناراضی کرده بود و اعتراضات اجتماعی را در پی داشت که این پروژه در دست پیمانکار قرار دارد و به زودی مشکل آن حل خواهد شد.

وی با درخواست از مسئولان ارشد استان برای توجه بیشتر به شهرستان سیاهکل تصریح کرد: از اعتبارات قطره چکانی شهرستانی هم مبلغی برای زیر سازی مسیر گولک در بخش کوهستانی دیلمان در نظر گرفته شده است که البته کارخانه سیمان و هم اداره راه و شهرسازی در این زمینه کمک خواهند کرد.

فرماندار سیاهکل با اشاره به اینکه مسافرانی که از شهرها و استان های دیگر به این منطقه برای گردشگری سفر می کنند مسیری بی خطر و درست و حسابی می خواهند گفت: درحالی که کارخانه ی سیمان دیلمان تاکنون به گردشگری شهرستان آسیب وارد کرده اما نمی توانیم یک کارخانه زیرساختی شهرستان که باعث عمران و آبادانی و همچنین اشتغال ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و یک هزار نفر به طور غیر مستقیم شده است را تعطیل کنیم.

اسلامی اظهارداشت: متاسفانه مطالعات راه این کارخانه قبلا انجام نشده و قبل از افتتاح کارخانه مسئولین استانی که برای کارشناسی به این کارخانه در دولت قبلی آمده بودند، به دغدغه های شهرستان توجهی نکردند.

 

__________________________________________________

 

دریافت گواهی کیفیت برتر ۲۰۱۷ اروپا توسط کارخانه سیمان دیلمان

 

 

چهارمین اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی باحضور مهمانان ویژه اقتصادی از بخش خصوصی و دولتی، وزارتخانه راه و شهرسازی و مسئولین دولتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در این اجلاس شرکت صنایع سیمان گیلان سبز دیلمان به نمایندگی از صنعت استان گیلان و شهرستان سیاهکل گواهی و لوح کیفیت برتر استاندارد سیمان در سال ۲۰۱۷ از سازمان ‌Ics group اروپا، تندیس طلایی و تقدیرنامه کیفیت برتر سیمان در ایران از سازمان توسعه صنایع ملی ایران در سال ۱۳۹۶ را دریافت کرد.

گروه صنعتی سیمان گیلان سبز دیلمان به دلیل تولید محصولاتی برتر به لحاظ مقاومت فشاری سیمان، این عنوان را کسب کرد.

 

__________________________________________________

 

مشارکت کارخانه سیمان گیلان سبز در امر امداد رسانی پس از بارش سنگین برف در منطقه دیلمان

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان گیلان سبز، بعد از گذشت سه روز از شروع بارش های سنگین و نعمات الهی در منطقه دیلمان و پیرکوه شهرستان سیاهکل شرکت صنایع سیمان گیلان سبز با همکاری مدون با سازمان های دولتی،بخشداری،شهرداری،آتش نشانی،اداره برق و گاز و راهداری، کلیه بخش های امداد و نجات خود را از جمله تیم بحران،جاده و معدن،نقلیه،خدماتی و اداری و با به کارگیری کلیه امکانات و ظرفیت ها در خدمت مردم شریف منطقه قرار داده است و این همکاری کماکان ادامه دارد.

جهت اطلاع مردم شریف منطقه و هم میهنان عزیر میتوان به مواردی مانند بازگشایی مسیر اصلی و فرعی بخش پیر کوه به اسپیلی و شهر دیلمان توسط تیم واکنش سریع جاده ای کارخانه سیمان دیلمان، نجات مادر باردار از مرگ حتمی توسط تیم اورژانس کارخانه، همراهی مسئول ایمنی و بهداشت کارخانه با اکیپ تعمیرات اداره گاز دیلمان و حومه در روستای پیرکوه، همکاری در رفع مشکل ایستگاه تقلیل فشار گاز منطقه و برقراری مجدد گاز روستاهای پیرکوه و حومه، بازگشایی مسیرهای روستاهای میکال،لیه،بنه زمین،گرماور، گولک، آشورآباد و در ادامه نیاول، کوه پس و زرد رود، در اختیار قرار دادن تیم نجات ویکدستگاه آمبولانس برای رفاه مردم منطقه و همچنین در اختیار قراردادن یکدستگاه لودر، یکدستگاه بیل بکهو، یکدستگاه وانت کمک دار به همراه راننده و تیم احیا جاده ای اشاره کرد.

 

__________________________________________________

 

پیگیری های ابودر ندیمی، نماینده ادوار مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس،

برای حل مشکل محور سیاهکل به کارخانه سیمان دیلمان طی سال های 85 تا 95

 

نظرات | 0 نظر
captcha