لاهوتی: مدیران گیلانی تسهیلات اشتغال روستایی را به طرح‌های فرمایشی اختصاص ندهند

1396/11/18 |
15:20
شناسه خبر: 72926

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مهرداد لاهوتی در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید استان گیلان در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار داشت: ارائه لایحه اشتغال روستایی توسط دولت به مجلس آزمونی بود که خوشبختانه اجرای آن در عمل محقق شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به شرایط ارائه تسهیلات اشتغال روستایی عنوان داشت: این تسهیلات را می‌توان ابتکاری جدید دانست زیرا تاکنون تسهیلاتی در کشور نداشته‌ایم که دو سال تنفس داشته و بازپرداخت شش ساله و با بهره 6 درصدی به متقاضیان ارائه شود.

لاهوتی با اعلام اینکه امسال برای نخستین بار در لایحه بودجه به مسئله اشتغال روستایی توجه شده است خاطرنشان کرد: در هیچ لایحه بودجه‌ای مانند لایحه بودجه سال 97 برای روستائیان تسهیلات ارزان در نظر گرفته نشده بود.

وی با اعلام اینکه 73 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است تصریح کرد: با وجود تخصیص این مبلغ باید شاهد ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال آینده باشیم که رقمی بسیار قابل تامل است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تاکید بر لزوم مشخص شدن سهم استان گیلان در حوزه اشتغال روستایی اظهار داشت: پس از تخصیص اعتبار باید آن را در حوزه‌ای مصرف کرد که سرمایه‌گذاران به آن تمایل بیشتری دارند.

لاهوتی با اعلام اینکه باید تسهیلات را در اختیار متقاضیان واقعی قرار داد خاطرنشان کرد: از مدیران استان گیلان توقع داریم تا تسهیلات را صرف طرح‌های فرمایشی نکنند و به دنبال طرح‌هایی باشند که بازدهی مناسب دارد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عملکرد مناسب بانک‌کارآفرینی و امید در حوزه اشتغال‌آفرینی‌های خرد ابراز داشت: بیشتر حجم تسهیلات روستایی باید در حوزه گردشگری هزینه شود و به صورت خرد در اختیار روستائیان قرار گیرد.

نظرات | 0 نظر
captcha