دلخوش: رفع ۶۰ درصد مشکلات اقتصادی و اشتغال گیلان با توسعه صنعت گردشگری

1396/11/18 |
15:24
شناسه خبر: 72924

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید کاظم دلخوش اباتری درباره وضعیت گردشگری شهرستان صومعه سرا گفت: به طور کلی با توجه به جاذبه‌های بی‌نظیری که استان‌های شمالی در صنعت گردشگری دارا هستند اگر نگاه ویژه به گردشگری استان گیلان توسط مسوولان ذی ربط اتخاذ شود می‌توان برای بسیاری از افراد در این راستا اشتغال زایی ایجادکرد. 

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نواقص بودجه و اعتباری گردشگری در کشور باید به طریق کشوری برطرف شود، تصریح کرد: موازی‌کاری دستگاه‌های اجرایی و نبود برنامه‌ای یکدست و یکپارچه برای حمایت از سرمایه‌گذاران موانعی اساسی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور است.

دلخوش اباتری با بیان اینکه رفع ۶۰ درصد مشکلات اقتصادی و اشتغال گیلان با توسعه صنعت گردشگری امکان‌پذیر است، افزود: با حمایت از طرح‌های گردشگری در جنگل و دریا در استان‌های شمالی می‌توان در صنعت گردشگری به توفیقات مناسبی برسیم و نکته مهم در این راستا این است که تسهیلات ارزان قیمت برای سرمایه‌گذاری در شرایطی در نظر گرفته شود که بودجه‌های لازم نیز در توسعه صنعت گردشگری مد نظر قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صنعت گردشگری در استان گیلان می‌تواند از نظر اقتصادی بسیار بهره‌وری مناسبی به همراه داشته باشد، یادآور شد: کمبود اعتبار و بودجه معضل اساسی صنعت گردشگری در کل کشور است.

نظرات | 0 نظر
captcha