با نماینده مجلس حوزه لاهیجان و سیاهکل

1396/11/18 |
14:44
شناسه خبر: 72920

حاشیه سازیهای نیکفر تمامی ندارد
کار؛ کاره ندیمی چی هاست!

افشین مهماندوست

ایرج پزشکزاد ؛ نویسنده معاصر در کتاب معروف خود ، " دایی جان ناپلئون" که استاد ناصر تقوایی آن را در سال ۱۳۵۵ در قالب مجموعه ای تلویزیونی به تصویر کشید، به عیان کردن چهره برخی رجال ایران در دل داستانی به غایت طنز آلود و پر طرفدار پرداخت. در این داستان او با استفاده از شخصیت "دایی جان"؛ که شاهزاده ای کپک زده و به جامانده از خیل ایران بر باد دهه قجر بود و تمامی افتخار و هویتش در شرکت - آنهم با تردید- در سرکوبی شورشی راهزنی از ایل ممسنی خلاصه میشود؛ به ترسیم چهره برخی از افراد میپردازد که با "توهم داشتن دشمنی بزرگ" به " بزرگ جلوه دادن خود" میپردازند و همه هویتشان در القای وجود این رقابت و دشمنی است.

در این داستان که همه چیز در آن با یک " باد نابجا" شروع میشود و شکل میگیرد؛ جمله معروف دایی جان که مدام میگوید :" کار ؛ کار انگلیس هاست!" رمز بقا و شیشه عمر دایی جان است و پایان همین توفیق در القای توهم دشمنی انگلیسی هاست که قلب دایی جان را از حرکت می ایستاند و پیرمرد فرتوت داستان؛ با ترک خوردن شیشه این توهم، میمیرد.

حکایت این روزهای شهر ما؛ و عملکرد و فرمایشات جناب نماینده شهر؛ نا خود آگاه ما را به یاد دایی جان ناپلئون می اندازد. نیکفر که در جریان انتخابات در غیاب وجود قابلیت؛ عملکرد و کارنامه ای که بتواند بواسطه تکیه بر آنها به جلب آرا و دستیابی به آرزوی طولاتی خود در تکیه زدن بر صندلی های سبز رنگ بهارستان دست یابد؛ تنها راه دستیابی به این آرزوی در حالت معمول محال را در گسترش توهم " ندیمی هراسی" و القای این مطلب به مردم دوشهرستان لاهیجان و سیاهکل دانست که " کار؛ کار ندیمی است." خیل همراهان جدید نیکفر که بزرگترین کارنامه و شناسنامه شان در همراهی سابق با ندیمی- که خودشان به آن اصطلاح کیف کش ندیمی بودن را دادند- خلاصه میشد؛ از داستان کاه و کلش گرفته تا اختلاس و اعتیاد و قاچاقچی گری مواد مخدر بهره گرفتند تا " اتحاد سلبی" را جایگزین " صلاحیت ایجابی" کنند و نیکفر را به هر زوری که شده به ارزوی دیرینه اش رسانده و به داستان تکراری ناکامیش در انتخابات پایان دهند.

این ترفند موثر افتاد و نیکفر راهی بهارستان شد تا هوای تازه را با شدت و بطور اورژانسی به لاهیجان و سیاهکل بدمد. اما گذشت قریب دوسال از روزهای انتخابات و کش مکش های آن؛ و ناکامی نیکفر در پمپاژ هوای تازه به دوشهرستان شاهد آنیم که متاسفانه نماینده محترم؛ به جای تزریق روح همدلی و همراهی و استفاده از قابلیت ها و توانایی های مردم و مسئولین، همچنان بر طبل اختلاف و جنگ می کوبد و وقت و انرژی خود را صرف ترویج این توهم میکند که: " کار ؛ کار ندیمی است!"

جناب نماینده! اوضاع متاثر کننده دوشهرستان چنان گویاست که نیازی به روضه خوانی ما ندارد...چرا به جای تلاش در حل مشکلات؛ عدم توفیقتان را حواله توهم وجود " ندیمی " میکنید؟! اقای نماینده! آیا این درست است که شما به جای تلاش و فعالیت برای جذب اعتبار و به جریان انداختن پروژه های راکد و رها شده دو شهرستان؛ از صبح تا شام وقت خودتان را به خواهش و منت و التماس نزد این مدیر کل و ان معاون وزیر کنید تا درخواست عزل این رییس اداره و آن رییس بیمارستان و ... را بنمایید؛ آن هم با این توجیه که فلانی، طرفدار ندیمی است؟!

اقای نماینده! چرا به جای استفاده از ظرفیت های مسولین جوان و توانای شهرستان؛ به راه و رسم " احمدی نژاد" نوار صوتی و تصویری به دست؛ روز و شب تان به تخریب این مسول و آن مسول میگذرد؟! آقای نماینده! به مردم توضیح دهید که چرا از دید شما اگر مسئول اداره ای در ایام محرم با ندیمی در مسجدی به اقامه عزای حسین نشسته باشد و ماموران شما از این دو باهم عکسی گرفته باشند؛ ایشان در حکم دشمن تلقی شده وحکم عزل آن مسئول باید توسط مدیر کل صادر شود؟! آنهم در حالیکه آن مسئول ؛ موفقترین مسئول دستگاه در مجموعه استان بوده و مورد تحسین همگان است؟! آقای نماینده! دلیل اصرارتان بر تغییر مدیران ادارات راه و بنیاد مسکن و گاز و کار و.....چیست؟! مگر شما نبودید که شعار می دادید نماینده نباید در امور اجرایی دخالت کند؟! پس این واردات مسولین مورد نظر شما از آستانه و رودسر و....به لاهیجان چه توجیهی دارد؟!

آقای نماینده ! مردم از شما می پرسند که چرا برای حمله به مسولین شهرستان و توجیه ناکامیهای تاسف بارتان در جلب و جذب بودجه و اعتبار برای شهرستان ؛ به بهانه کهنه  "ردپای ندیمی" متوسل میشوید؟ آقای نماینده ! به عنوان یک شهروند از شما میپرسم که برای یک بار هم که شده؛ میزان نفوذ و تسلط بستگان نزدیک نسبیتان را بر خود و میزان تاثیر گذاری آنان را بر رفتار و عملکردتان در مواجهه با مسولین دو شهرستان روشن بفرمایید!

جناب نیکفر ! بازی " اتحاد سلبی" دیگر جواب نخواهد داد و مردم از شما کارنامه و عمل میخواهند. مردم جاده و پل و آب و برق و امکانات میخواهند. مردم از بازی های جناحی و باندی و تلف شدن انرژی ها بر سر عزل و نصب هم باندی و دوست و سفارش شده خسته شده اند. مردم لاهیجان و سیاهکل تا کی باید شاهد ادامه توهم جنگ و مقابله " نیکفر و ندیمی " باشند ؟! اقای نیکفر! انتخابات تمام شده....امروز شما نماینده مردمید و اگر نمایندگی تا دیروز آرزویی برایتان بود و شما آنرا چون حقی طلب مبکردید؛ امروز دیگر برایتان یک" وظیفه " است. به جای انحراف از وظایفتان در نمایندگی و توسل هرروزه به این و آن و با توسل به فایل صوتی و تصویری و القای توهم دشمنی " ندیمی" برای عزل این مدیر و آن مدیر؛ فرصت خدمت به مردم را غنیمت بدانید و در حل مشکلاتشان قدمی عملی بردارید.....

پخش فیلمی که در آن با تماس تلفنی در حال داد و فریاد بر سر مسولین هستید؛ شاید اگر ده سال پیش بود؛ در میان مردم کارکرد تبلیغاتی مورد نظرتان را میداشت و جواب میداد ولی امروز به برکت حضور موثر و پررنگ رسانه ها و افزایش هوشیاری و آگاهی مردم دیگر جواب نمی دهد.. چرا که مردم به برکت حضور همین رسانه حق دارند که بپرسند آقای نماینده چرا این فیلم تبلیغاتی بر علیه مسئول بنیادی پخش شد که شما به طور مستمر و لاینقطع از روز انتخابتان ؛ به دلیل رابطه مودت بین او و ندیمی خواهان عزلش بودید.... آیا با انتصاب نفر مورد نظر شما به جای آن مسئول ؛ تمام مشکلات مردم حل شده؟! همه تغییر کاربری ها انجام شده؟!

راستی آقای نماینده! درست است که درخواست تغییر کاربری زمین منتسب به یکی از نزدیکان شما هم در همان اداره رد شده بوده؟!‌ جناب نیکفر! فرصت خدمت اندک است و مشکلات مردم بسیار! به جای رفتن به حاشیه های بی ارزش وقت و توانتان را صرف انجام وظایف نمایندگی کنید که اگر جز این باشد؛ " خسرالدنیا و الآخره" خواهید بود..... باور کنید :" کار ؛ کار ندیمی نیست!" مشکل را در جای دیگری جستجو کنید، جایی خیلی نزدیک... موفق باشید..

***********************************************

آقای نیکفر تاکنون چه عملکرد مثبتی داشته‌اید؟!

فضای نقد و نقادی در زیر مجموعۀ رکن چهارم دموکراسی که با کار مطبوعاتی همراه با قانون منبعث از شرع و اخلاق باشد همواره در جهت بسط دموکراسی و توسعه پایدار کمکی شایان است.

در فرصت‌های قبلی همواره سعی کردیم با رعایت شرع و اخلاق به نقد عملکرد نماینده فعلی، آقای دکتر ذبیح نیکفر بپردازیم، همواره امید داشته و داریم که ایشان با استماع این نقدها عملکرد خود را بهتر کنند یا حداقل عملکرد خود را به شعارهایی که در انتخابات داده‌اند نزدیک کنند. اما متأسفانه شاهد آن هستیم که هر چه زمان می‌گذرد ایشان از شعارهای انتخاباتی خود دورتر می‌شوند و به عملکردهای احساسی و خالی از مصلحت اندیشی برای حوزه انتخابیه خود ادامه می‌دهند. اکنون جا دارد که از آقای نیکفر بپرسیم که عملکرد مثبتتان چیست؟

آقای نیکفر، در زمان نمایندگی شما کدام وزیر، رئیس سازمان و مقام عالی رتبه کشوری به لاهیجان و سیاهکل قدم نهاد تا گره ای از مشکلات مردم را باز کند؟

رفتارهایی چون نامه شکایتتان از تعدادی همکارانتان در مجلس شورای اسلامی موجب می شود که از شعار مستقل بودنتان بگذریم و به جمله خودتان برسیم که فرمودید «من نماینده لیست نا امید هستم.»

هنوز یادمان نرفته که عملکرد نماینده سابق را به خاطر استفاده از مکان دفتر مراجعات مردمی و یا ماشین دولتی محکوم می‌کردید، آقای نیکفر برای مردم توضیح می‌دهید که چرا ماشینی که از آن استفاده می‌کنید و یا مکان دفتر مراجعات مردمی‌تان، دولتی است؟

از شعار انتصاب مدیران دولتی بگوییم که بلافاصله بعد از روی کار آمدنتان همواره حامی تعرفه و انتصاب مدیران غیربومی بوده‌اید؟ تغییراتی که در رأس ادارات لاهیجان و سیاهکل انجام شده است و مدیرانی که بر همگان آشکار است شما تعرفه کرده‌اید، کدامشان بومی و جوان هستند؟!

از پروژه‌های عمرانی که در زمان نماینده سابق همه‌شان را شعار انتخاباتی می‌دانستید بگذریم که حتی یک پروژه در زمان شما ادامه نیافت و یا ایجاد نگردید. تقاطع غیر همسطح میدان گیل، همان پروژه به قول شما غیرکارشناسی و تبلیغاتی در زمان شما چند درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؟

آقای نیکفر البته که شما حق داشتید علیرغم شعار استقلالتان در انتخابات مجلس، برای ریاست جمهوری برای هر فردی که دلتان می‌خواست فعالیت و تبلیغات کنید اما وقتی که روبروی ستاد انتخاباتی ریاست جمهور فعلی در ستاد آقای رئیسی سخنرانی کردید و جملۀ مرحوم شجونی را یادآوری کردید که بشکند دست کسانی که به آقای روحانی رای میدهند؛ چگونه با این اوصاف از طرفداران و مدیران دولت حاضر تقاضای همکاری دارید؟ آنها چطور با دست شکسته به شما کمک کنند؟!

وقتی دو هفته قبل از انتصاب استاندار جدید گیلان با ایشان جلسه برگزار کردید و خواهان عزل یکی از محبوب‌ترین مدیران حاضر در گیلان شدید، این دخالت مستقیم در کار قوه مجریه نبود؟

آقای نیکفر دخالت آشکار شما در انتخابات شورای شهر و سخنرانی شما به نفع کاندیدای خاص که فرموده بودید: «انشاالله تغییر رخ دهد» آیا ذخیره همین روزها بود که نیروهای غیر بومی را برای شهرستان تعرفه کنید؟

آقای نیکفر گزینۀ شما برای شهرداری لاهیجان که از هیچ تلاشی برای تعرفه آن دریغ ننموده‌اید کدام یک از شاخصه های شعارهای انتخاباتی تان (شهردار بومی) را دارد؟ بومی است؟ وابسته به شما نیست؟ این که شد همان آش و همان کاسه؟

آقای نیکفر «من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم/ تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال» با رویه‌ای شما پیش گرفته‌اید از شما به نیکی یاد نخواهد شد و آخرین باری خواهد بود که مردم شما را به عنوان نماینده خود انتخاب می‌کنند.کمیل محمدی

 

***********************************************

واکنش دکتر برزیگر به مصاحبه نماینده لاهیجان و سیاهکل:
آقای نیکفر؛ یا مستندات ارائه نمایید، یا اظهارات خود را اصلاح کنید، در غیر اینصورت شکایت می کنیم!

به گزارش زبان گویا، طی هفته اخیر، ذبیح‌الله نیکفر نماینده سیاهکل و لاهیجان در گفتگویی مدعی شد یک پزشک قلب و عروق مسن که در دوره‌ای که مسئولیت مهمی در دانشگاه علوم پزشکی برعهده داشته است به عللی قادر به انجام آنژیوگرافی نیست، بیماران را حتی در بیمارستان دولتی دکتر حشمت در سرویس خود جهت انجام آنژیوگرافی بستری می‌کند اما شخص دیگری آنژیوگرافی را انجام می‌دهد!

 

از ادعاهای نیکفر، چنین برداشت می شود که منظور وی از این تفاسیر، دکتر برزیگر رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشد. اگرچه ادبیات خبرنگارگونه نیکفر نشان‌ می دهد که برخی افراد از فرصت حضور در کنار نماینده لاهیجان، برای رسیدن به مطامع شخصی سواستفاده کرده و اطلاعات غلطی را به نماینده لاهیجان می دهند.

در همین راستا دکتر عباس صدیقی نژاد، رئیس مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی قلب دکتر حشمت رشت طی نامه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید می‌کند: دکتر انوش برزیگر روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه (صبح‌ها) حتی در زمان ریاست دانشگاه علوم پزشکی طی سال‌های 93 و 94 جهت انجام آنژیوگرافی بیماران در بیمارستان دکتر حشمت حضورداشته و همانند سایر اساتید در امر آموزش دستیاری و نظارت کامل بر عملکرد دستیاران در حین انجام آنژیوگرافی نیز شرکت فعال داشته‌اند.

در ادامه نیز جمعی از دستیاران تخصصی قلب و عروق بیمارستان دکتر حشمت در اعتراض به مطالب عنوان‌شده توسط نماینده لاهیجان و سیاهکل، در نامه‌ای که ذیل آن امضاء و ممهور شده است، ادعاهای نیکفر را رد و تکذیب کردند.

در متن این نامه آمده است:

 

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان


نظر به شائبات اخیر مطرح‌شده در فضای مجازی در مورد عدم حضور استاد بزرگوارمان، جناب پروفسور برزیگر در بخش آنژیوگرافی بیمارستان حشمت اینجانبان، دستیاران تخصصی بیماری‌های قلب و عروق این مرکز برخود واجب دانسته تا اعلام داریم که در مدت حضور خود در این مدت و روزهای قبلی همواره از حضور ایشان چه در بخش آنژیوگرافی و چه سایر بخش‌های آموزش در جهت آموزش و ارتقاء سطح علمی و آموزش بهره جسته‌ایم. همچنین لازم به ذکر است که در تمامی مراکز آموزشی از جمله این مرکز، آنژیوگرافی توسط دستیاران و تحت نظارت اساتید گرامی انجام می‌گردد.


دستیاران تخصصی قلب و عروق بیمارستان دکتر حشمت

 

 

 

 

جالب آنکه حدود 8 ماه قبل هم دکتر فردین میربلوک طی نامه‌ای گواهی می‌کند دکتر برزیگر در روزهای آنژیوگرافی در بخش کت لب حضور داشته و نظارت کامل بر عملکرد دستیاران قلب دارند.

 

 

در همین راستا، دکتر انوش برزیگر رئیس سازمان نظام پزشکی کلانشهر رشت در نامه ای که رونوشتی از آن را به تحریریه خزرآنلاین ارسال نمود نوشت:

 

نماینده مردم فهیم شهرستان لاهیجان و سیاهکل

جناب آقای دکتر ذییح الله نیکفر

سلام علیکم

پیرو مصاحبه شما در فضای مجازی، مبنی بر تخلفات انجام گرفته در مرکز آموزشی درمانی تخصصی قلب دکتر حشمت رشت به اطلاع می رساند، پزشک متخصص قلب با توصیفی که شما ارائه نموده اید که آنژیوگرافی انجام نمی دهد در این مرکز حضور ندارد و کما فی السابق روند انجام آنژیوگرافی طبق روال متداول برای همه بصورت یکسان در این مرکز انجام می گیرد.

علی ایحال با توجه به ادعای حضرتعالی که موجب ناراحتی ریاست، اعضای هیات علمی و رزیدنت های این مرکز آموزشی درمانی گردیده؛ به عنوان رئیس نظام پزشکی کلانشهر رشت، به شما اعلام می گردد در خصوص اتهاماتی که مطرح نموده اید مستندات لازم را ارائه نمایید. چنانچه مستندات مورد نظر ارائه نشود و ادعای شما در این خصوص فاقد سندیت باشد، سازمان نظام پزشکی کلانشهر رشت بر خود واجب می داند جهت حفظ شئونات و صیانت از حقوق پزشکان اقدامات قانونی را انجام دهد. فلذا اگر مستنداتی در این خصوص دارید ارائه نمایید در غیر این صورت ضرورت دارد به اصلاح اظهارات خود اقدام نمایید، وگرنه اقدام قانونی از طریق مراجع ذیصلاح قضایی و کمیسیون اصل 90 مجلس بعمل خواهد آمد.

در خاتمه با توجه به جایگاه شما، شایسته است وقت خود را جهت رسیدگی به مشکلات و مسائل مهم استانی و مشکلاتی که در امر درمان و بهداشت استان وجود دارد صرف نمایید و اوقات گرانبها را اینگونه در مسائل حاشیه ای که هیچ گونه مستنداتی ندارد تلف ننمایید.

 

دکتر انوش برزیگر
مشاورعالی رئیس کل نظام پزشکی کشور، نائب رئیس کمیسیون اخلاق پزشکی شورای عالی نظام پزشکی کشور و رئیس شورای هماهنگی شورای نظام پزشکی استان گیلان

 

 

در پایان تحریریه خزر آنلاین از نماینده محترم مردم سیاهکل و لاهیجان درخواست می‌کند به شنیده ها در خصوص حضور پزشک فول تایمی که مدرک تخصص چشم و بینایی داشته و عصرها بجای پدر همسر خود که فوق تخصص است، در مطب حاضر شده و با استفاده از مهر و امضای وی حق ویزیت فوق تخصص را دریافت می‌کند، ورود کرده و در خصوص حضور احتمالی افرادی در گرداگرد خود که برای رسیدن به مطامع شخصی، سعی در تخریب جایگاه سایرین دارند، تجدیدنظر جدی نمایند.

 

منبع: خزرآنلاین

***********************************************

 

 

نظرات | 0 نظر
captcha