ندیمی:

تصمیم‌گیری بر اساس قوانین بالادستی و شفافیت از نقاط مثبت لایحه بودجه 97 کل کشور است

تصمیم‌گیری بر اساس قوانین بالادستی و شفافیت از نقاط مثبت لایحه بودجه 97 کل کشور است
1396/11/1 |
12:31
شناسه خبر: 72914

مشاور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: تصمیم‌گیری بر اساس قوانین بالادستی و شفافیت از نقاط مثبت لایحه بودجه 97 کل کشور است که بر بودجه عملکردی تاکید دارد.

ایرج ندیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ویژگی‌های لایحه بودجه سال 97 اظهار کرد: دولت سعی کرده بر اساس قانون‌های فرادستی تصمیم بگیرد و از جنبه‌های مثبت لایحه بودجه سال 97 کل کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: دولت در تدوین لایحه بودجه سال 97 تحت تأثیر مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی قرار نگرفته و سعی کرده تا قانون را اجرایی کند.

مشاور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به شفاف بودن لایحه بودجه گفت: دولت تلاش کرده تا برای اولین بار بودجه در اختیار همه قرار بگیرد و همه بتوانند به‌صورت عملیاتی بودجه را لمس کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف ردیف‌های زائد در نظام بودجه کشور خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه سال 97 بیش از یک‌صد ردیف زائد را حذف کرده تا تمرکز بیشتری را در بودجه داشته باشد و باید قبول کرد که حذف ردیف‌های زائد در بودجه به اثربخشی و پاسخگویی و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

نماینده سابق مردم لاهیجان و سیاهکل در خانه ملت با اشاره به بودجه‌نویسی بر اساس عملکرد دولت در لایحه بودجه سال 97 بیان کرد: دولت تلاش کرده به‌جای کلی‌گویی، بودجه را در عمل و کاربردی ببیند و هزینه و درآمد پروژه‌ها را با رویکرد جدیدی روبرو کند.

ندیمی بابیان اینکه تخصیص بودجه بر اساس عملکرد رویکردی نو در بودجه‌ریزی به‌حساب می‌آید، افزود: به‌جای اینکه روند افزایشی در بودجه داشتیم باشیم می‌توانیم متناسب با مباحث مربوط به نیاز و ضرورت بودجه را تبیین و تعریف کنیم.

عضو سه دوره کمیسیون تلفیق بودجه کل کشور با اشاره به وضعیت اشتغال در لایحه بودجه سال آینده خاطرنشان کرد: دولت سعی کرده از جهات مختلف بانک، صندوق و منابع دیگر بودجه را به‌سوی اشتغال و کارآفرینی هدایت و متمرکز کند.

مشاور نوبخت با اشاره به فرصت واگذاری پروژه‌ها در لایحه بودجه گفت: بسیاری از پروژه‌های ملی و استانی در لایحه بودجه آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند که می‌توانند کمک کند تا منابع بودجه‌ای در رابطه با 12 هزار پروژه سمت‌وسوی جدی بگیرد، درواقع علاوه بر اینکه تعداد پروژه‌های کم نشده بلکه افزایش نیز یافته و به بخش خصوصی هم فرصت مشارکت داده‌شده است.

نظرات | 0 نظر
captcha