بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های ابوذر ندیمی؛

فرصتی مغتنم برای گیلان!

فرصتی مغتنم برای گیلان!
1396/11/1 |
11:50
شناسه خبر: 72906

"مجید حقانی فر"

مجید حقانی فر

بی تردید یکی از سرمایه ها و دارایی های اساسی و ارزشمند هر کشور، وجود نخبگان علمی و سیاسی و فرهنگی است که در فرآیند یک دوره ی زمانی طولانی در اثر آموزشها، سوابق شغلی و کسب تجارب و مهارت های لازم برای رسیدن به جایگاه یک کارشناس یا متخصص و نخبه علمی و سیاسی و فرهنگی ظهور می یابند. بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی ها و تجارب چنین نخبگانی در جایگاههای مدیریتی، نظارتی، مشاوره ای و آموزشی، سبب اقتدار و اعتلای ساختاری سازمان ها و سامان دهی امور شده وهمه عوامل زیر مجموعه یک تشکیلات سازمانی یا نظام حامیتی را متحول و پویا ساخته و در مسیر رشد و پیشرفت قرار می دهد.

در استان گیلان در حال حاضر می توان از دو شخصیت نام برد که حائز این ویژگی بوده و با توجه به تاریخ و سوابق مدیریتی و اجرایی طی چهار دهه پس از انقلاب اسلامی اکنون می توان از آنان بعنوان نخبگان تراز اول استانی و کشوری نام برد . آقایان «دکتر محمدباقر نوبخت» و «مهندس ابوذر ندیمی» از جمله نخبگان سیاسی و مدیریتی هستند که به جرأت می توان گفت حداقل در سطح استان گیلان همانند و نظیری نداشته اند. سوابق و عملکرد دکتر نوبخت بر کمتر کسی پنهان است و ایشان در طی سالهای پس از انقلاب در مناصب نمایندگی و مدیریت های کلان در نظام همواره از چهره های مورد توجه و شایسته نظام بوده اند و اینک از عناصر کلیدی و مورد اعتماد در تیم دولت تدبیر و امید محسوب می شوند.

اما آقای ابوذر ندیمی علی رغم داشتن سابقه سه دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و تصدّی پست های مهم مدیریتی و اجرایی و مشاوره ای در سطوح عالی نظام، متأسفانه به دلیل برخی تنگ نظری ها، حسادت ها و یا برخی تخریب گری های باندی و جناحی هیچگاه چنان که باید و شاید در استان گیلان به درستی شناخته نشده و قدر ندیدند و ظرفیت ها و توانمندی های ایشان مورد بهره برداری و اغتنام قرار نگرفت! این نکته از مسایل قابل بحث و تأمل است.

اما از سوی دیگر آنان که پیگیر جدّی و مداوم مسایل سیاسی و اقتصادی کشور هستند و همکاران ایشان، از جمله بنده که در مرکز کشور از نزدیک در جریان امور قرار دارند می دانند که تجارب اشراف و آگاهی آقای ابوذر ندیمی در طول چهار دهه سبب شده که ایشان اکنون به یکی از وزنه های فکری و مراجع کارشناسی و خبرگی در مسایل سیاسی و اقتصادی و برنامه ای و تقنینی کشور تبدیل شده اند؛ تا آنجا که بسیاری از وزرای دولت، نمایندگان مجلس، مدیران ارشد نظام مدام با وی تعامل فکری و مشاوره ای دارند و بسیار دیده شده که از ایشان جهت همکاری و ارائه نظر و پیشنهاد و راهکار به عنوان یک کارشناس خبره در مسایل اقتصادی و سیاسی دعوت به همکاری می نمایند. دوستان و همکاران ایشان در مجلس و دولت شاهد بوده اند که پس از پایان دوره ی نمایندگی ایشان، از سوی وزارت خانه ها و سازمانهای دولتی و نهادهای مختلف پیشنهادهای مختلفی جهت تصدی مسئولیت های مهم و کلیدی به وی ارائه شد؛ اما ایشان ترجیح دادند تا بر اساس صلاحدید و درخواست دولت دوازدهم فعلاً در جایگاه مشاور سازمان برنامه و بودجه در خدمت نظام باشند.

حضور فعال و مستمر آقای ندیمی در جلسات مجلس و کمیسیونها و نشست های مختلف با بخش های مختلف دولتی و محافل تخصصی و علمی، حضور مستمر در اتاقهای فکر و تصمیم گیری نظام، حضور فعال و مستمر در رسانه های رسمی کشور بعنوان کارشناس اقتصادی و قانونگذاری و غیره سبب شد که اینک ایشان چهره ای نام آشنا و خوش سابقه در سطوح بالای نظام باشند و دارای اعتبار و نفوذ و جایگاهی ارزشمند در نزد بزرگان و چهره های شاخص نظام باشند.

اهل فن و آگاهان سیاسی اقتصادی می دانند که مشاور بودن در تشکیلاتی چون سازمان برنامه و بودجه کشور کار ساده و آسانی نیست. آن هم در مباحث مهم و حساس برنامه ای و بودجه ای کشور ما در شرایط خاص و پیچیدة تحریم ها و مشکلات عدیده و نیز تنظیم، تدوین، و نظارت و مشاوره دهی های تخصصی!

در زمان دهمین دورة انتخابات مجلس شورای اسلامی، بسیاری از مدیران ارشد کشور و دوستان آقای ندیمی شرکت ایشان در رقابت های این دوره را مصلحت نمی دانستند و چنین منصبی را مادون توانمندی های ایشان می دیدند، اما وی به دلیل تعلق خاطر و تعهدی که نسبت به شهر و دیار خود داشت، در این دوره شرکت کرد و چنانچه می دانیم با اقسام دسیسه ها و ترفندها که باید در مجالی به آن پرداخت، مانع از راهیابی ایشان به مجلس شدند و آنکس را که برگزیدند در هیچیک از ویژگیهای علمی، سیاسی، آشنایی به مسایل اقتصادی و غیره قابل قیاس با آقای ابوذر ندیمی نیست. اما این عدم راهیابی به مجلس چیزی از قدر و جایگاه و اهمیت ندیمی نکاست و او را در سطوح عالی نظام با اقسام پیشنهادها مواجه کرد و در نهایت با اصرار مجموعه نهاد ریاست جمهوری در جایگاه کنونی قرار دارد گرفتند. اما در ضمن تصدی این سمت، در سایر بخشهای قوای مقننه و مجریه از تجربیات و دانش و تخصص ایشان استفاده می شود. این سخنان صرفاً ادعای این نگارنده نیست؛ بلکه همه دوستان و همکاران و نمایندگان محترم مجلس از دور و نزدیک به این حقیقت اذعان دارند.(در آینده جزئیات و مستندات این حقایق را خواهم نگاشت.)

دانش، اطلاعات، اشراف و تبحّر آقای ابوذر ندیمی در زمینه قانونگذاری، مدیریت راهبردی، شناخت اسناد و سیاست های کلی نظام و اسناد فرادستی و بالا دستی و ارتباط مدید و تنگاتنگ با مسئولین ارشد نظام در قوای سه گانه می توانست و می تواند با حمایت و همراهی همه جانبه مردم و نمایندگان و مسئولین و نخبگان استان گیلان، ایشان را تبدیل به یکی از چهره های شاخص و ممتاز نظام کند که ایجاد چنین فرصتی قطعاً بیش از همه به سود مردم گیلان بویژه لاهیجان و سیاهکل خواهد بود.

آری؛ جناب ابوذر ندیمی ظرفیت و فرصتی ارزشمند برای گیلان است که متأسفانه تاکنون با غفلت و قصور برخی، تاکنون آنچنان که باید و شاید وجودشان مغتنم شمرده نشده و هنوز توانمندی و جایگاه علمی و مدیریتی وی توسط بسیاری از جمله برخی از شخصیت ها و مردم استان گیلان شناخته نشده است. لذا متأسفانه فرصت بهره مندی از ایشان در گذشته برای استان از دست رفته است!

اما اکنون و در آینده با توجه و تأمل نخبگان و فعالان سیاسی و آحاد مردم، می تواند سرنوشت و رویدادهای دیگری را برای ایشان و استان و دیارش رقم بزند.

 

* مجید حقانی فر - کارشناس ارشد برنامه ریزی
 

نظرات | 0 نظر
captcha