نماینده ادوار مجلس:

تقویت ارزش پول ملی نیازمند گردش صحیح نقدینگی و رونق تولید است/ راهکارهای تقویت پول ملی در جهت سامان دادن به اقتصاد کشور است

تقویت ارزش پول ملی نیازمند گردش صحیح نقدینگی و رونق تولید است/ راهکارهای تقویت پول ملی در جهت سامان دادن به اقتصاد کشور است
1396/9/1 |
22:14
شناسه خبر: 72899

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی لازمه تقویت ارزش پول ملی را گردش صحیح نقدینگی و رونق تولید نام برد و گفت: راهکارهای تقویت پول ملی در جهت سامان دادن به اقتصاد کشور است.

ایرج ندیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان بابیان اینکه تقویت ارزش پول ملی نیازمند تقویت سیاست‌های اقتصادی و رونق تولید است، اظهار کرد: اگر آرامش در کشور حاکم نباشد و نقدینگی در گردش صحیح خود قرار نگیرد ارزش پول ملی تقویت نمی‌شود.

وی بابیان اینکه باید مناسبت‌ها ایران با دنیا در رابطه با جریانات واردات و صادرات نقش مثبت به خود بگیرد، افزود: پایه رونق اقتصاد رویکردهای اجتماعی است و ما نمی‌توانیم برای بهبود و رونق اقتصاد مبناها را در نظر نگیریم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه هدایت پول مردم در جهت تولید موجب گردش پول و تقویت ارزش پول ملی می‌شود، گفت: تورم و اقتصاد تک‌محصولی نیز تأثیری روی تقویت پول ملی خواهد گذاشت که نیازمند توجه و ارائه راهکار برای حل آن است.

عضو اسبق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اصل خصوصی‌سازی و گرایش تعاملی در اداره اقتصاد خاطرنشان کرد: دولت باید قدرت نوآوری و خلاقیت بخش خصوصی را با تعامل آن‌ها در راستای پول ملی به کار بگیرد.

نماینده اسبق مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حل مسائل بین‌الملل در جهت تقویت پول ملی افزود: در حوزه بین‌الملل و نوع حضور ایران در بازارهای اقتصادی نیز می‌تواند موجب گردش پول و تقویت ارزش پول ملی نقش اساسی داشته باشد.

ندیمی بابیان اینکه راهکارهای تقویت پول ملی در جهت سامان دادن به اقتصاد کشور است، گفت: اقتصادی که مداوم با نوسان روبرو باشد کسی نمی‌تواند در راستای ثبات اقتصادی تحریک سرمایه‌گذاری داشته باشد و منجر می‌شود تا اعتبار و نقش خود را در جهت تقویت پول ملی از دست بدهیم.

نظرات | 0 نظر
captcha