آقای نیکفر؛ هوادارانتان تا کی میخواهند اخلاق را لگدمال کنند؟/ بازنده واقعی انتخابات مجلس دهم کیست؟

آقای نیکفر؛ هوادارانتان تا کی میخواهند اخلاق را لگدمال کنند؟/ بازنده واقعی انتخابات مجلس دهم کیست؟
1396/7/27 |
13:10
شناسه خبر: 72889

یادداشتی به قلم "کمیل محمدی"

از پیامبر گرامی اسلام در مورد اخلاق نیکو روایت است: «ما مِن شَی ءٍ اَثْقَلُ فِی المیزانِ مِنْ خُلْقٍ حَسَنٍ.»

«هیچ چیز در ترازوی عدل الهی، سنگین تر از اخلاق نیکو نیست.»

 

 

انتخابات 94 با هر کم و کیفی، به تاریخ پیوست و نام فردی از صندوق آرا خارج گردید که هوادارانش حداقل تا قبل از این انتخابات او را فردی متدین و اخلاق مدار میدانستند ...

اما نکته ای که به نظر نگارنده نباید در این بین مغفول بماند، فضای غبارآلود و مملو از بی اخلاقی و پرده دری است که در یک سال منتهی به انتخابات 94 توسط هواداران آقای نیکفر در فضای مجازی رقم زده شد. آنان که به نیک میدانستند، آقای نیکفر که یک کارمند ساده اداره آموزش و پرورش بود و هیچ سابقه مدیریتی حتی در حد اداره یک مدرسه نداشت، توان رقابت اجرایی و تقنینی با ندیمی را ندارد، برآن شده اند که با حمایتی که از بنگاه ها و کاسبان سیاسی سطح شهرستان داشته اند به نقد نه به تخریب نماینده پیشین بپردازند تا بتوانند از نمد این تخریب ها برای کاندیدای خود کلاهی ببافند.

شوربختانه با ادعای اجمای سلبی توانستند سایرین را نیز در این سیل تخریب و بی اخلاقی همراه کنند و به مراد دل خود نیز برسند. اما آن چیزی که در این بین مظلوم و معدوم واقع شد اخلاق بیچاره بود... خاکستری که در این آتش زدن مبانی اخلاقی در فضای مجازی به زمین نشست، زمین لم یزرعی ساخت که حتی دکتر نیکفر که پیش از این مدعی اخلاق مداری بود، در این فضای غبار آلود گم شد.

آقای نیکفر وارد عرصه نمایندگی شد و بر صندلی سبز بهارستان تکیه زد اما چون نه ارتباطات ندیمی را داشت و نه تجربه های اجرایی و تقنینی مانند او پس در مقابل خواسته های اطرافیان و هواداران خود عاجز و ناتوان ماند. از این رو آش بعد از انتخابات همان آش بود و کاسه همان کاسه ی دوران تبلیغات ...

بی اخلاقی  ها ادامه یافت فضای مجازی همچنان در التهاب و تخریب هواداران او آرام نگرفت از مقامات عالی شهرستان تا روسای ادارات و کارمندان ساده، هر کدام را که نیکفر میخواست تغییر بدهد ولی نمیتوانست، تخریب های عوامل پشت جبهه فعال میشد و بنگاه های تخریب به راه می افتاد. فرض میکنیم که آقای دکتر نیکفر از این افراد حمایت نکرده و نمیکنند؛ اما سوال نگارنده این است که چرا تا کنون جمله ای در برائت از این افراد به کار نمیبرند؟

در روزهای اخیر آش این بی اخلاقی ها آنقدر شور شد که تخریب ها و بی اخلاقی ها سر از کانال های تلگرامی معاند جمهوری اسلامی ایران درآورد. آقای نیکفر أین تذهبون؟

این وضعیت تا کی ادامه دارد. مردم از شما انتظار تغییر و هوای تازه ندارند چون احتمالا در توان شما نیست که اینگونه شد استدعا داریم اخلاق را به این حوزه انتخابیه برگردانید.

 

از خدا جوییم توفیــق ادب
بی‌ادب محـروم ماند از لطف رب
بی‌ادب تنها نَـه خود را داشت بـد
بـلکــــه آتـش در همــــه آفـاق زد
(مثنوی، دفتر اول، ب 77 ـ 78)


* هدف پایگاه خبری "زبان گویا"  گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست.

نظرات | 0 نظر
captcha