افتتاح و بازدید از چند طرح عمرانی و اشتغالزا در سفر نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان به سیاهکل و دیلمان

افتتاح و بازدید از چند طرح عمرانی و اشتغالزا در سفر نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان به سیاهکل و دیلمان
1396/5/10 |
22:44
شناسه خبر: 62843

آیت الله قربانی و محمدعلی نجفی در سفری یک روزه برای افتتاح و بازدید از چند طرح عمرانی و اشتغالزا امروز به شهرستان سیاهکل رفتتد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان در سفر امروز استاندار به سیاهکل ساخت 500 واحد و تعمیر هزار و 500 خانه مددجویان کمیته امداد استان امروز به طور همزمان به مناسبت دهه کرامت آغاز شد.
محمدعلی نجفی در مراسم نمادین اجرای این طرح که در روستای نیاول بخش دیلمان برگزار شد گفت : برای ساخت و مرمت 2 هزار خانه مددجویان کمیته امداد 130 میلیارد ریال هزینه خواهد شد که تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
همچنین امروز با حضور آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار دروازه قرآن شهر دیلمان به بهره برداری رسید.
برای اجرای این طرح عمران شهری یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شد.
محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح دروازه قرآن شهر دیلمان از حل مشکلات زیست محیطی ساخت سد دیلمان خبرداد و افزود : ساخت این سد بزودی آغاز خواهد شد.
استاندار همچنین امروز برای دیدار با خانواده شهید نادر سعیدی به روستای سیاخانی بخش دیلمان رفت.
 این شهید دفاع مقدس سال 62 در منطقه مهران در سن 24 سالگی به درجه رفیع شهادت نایل شد.
مستند زندگی شهید نادر سعیدی در  کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان  که اردیبهشت پارسال بر گزار شد به عنوان مستند برتر معرفی شد.
استاندار در دیدار از خانواده این شهید گفت : سرکشی از خانواده های شهدا و ایثارگران و دلجویی از آنها وظیفه همه مسوولان است.
بازدید از یک کارگاه قالی بافی یکی از مددجویان کمیته امداد در دیلمان یکی دیگر از برنامه های سفر محمدعلی نجفی به سیاهکل بود.
این مددجو ، نخستین بار در کشور برای بافتن فرش با طرح سوسن چلچراغ اقدام کرده است.
بازدید از کمربندی در دست ساخت شهر سیاهکل بطول هزار و 300 متر – مخزن 3 هزار متر مکعبی آب آشامیدنی - 5 مسافرکاشانه در دست ساخت با تسهیلات کمیته امداد – یک مجتمع گلخانه ای 91 هکتاری و پایگاه محیط بانی منطقه شکار ممنوع آغوزی از دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار به شهرستان سیاهکل بود.
نظرات | 0 نظر
captcha