ندیمی: ادغام وزارت صنعت در تجارت کار عبثی بود

ندیمی: ادغام وزارت صنعت در تجارت کار عبثی بود
1396/3/20 |
13:27
شناسه خبر: 62801

ایرج ندیمی گفت: ادغام وزارتخانه‌های قرار بود دولت را کوچک، روابط را تسهیل و رضایت مردم را جلب کند که نه تنها چنین نشد بلکه نتایج کاملا معکوسی به دست آمد.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با بولتن نیوز،با اشاره به اینکه در گذشته حامی ادغام این دو وزارتخانه بوده، اظهارداشت:  شخصا در زمانی‌که بحث ادغام وزارتخانه‌ها با یکدیگر انجام شد از آن دفاع کردم اما هر چه زمان گذشت بیشتر متوجه شدم که این کار عبث بود.

 
وی افزود: یکی از مشکلاتی که طرح ادغام وزارتخانه‌ها داشت، تلفیق حوزه‌هایی بود که به یکدیگر نامرتبط هستند، مانند حوزه راه و مسکن، هر چند هر دو در حوزه ساخت قرار دارند اما در یکی بخش خصوصی پرچمدار پیبش برد امور است و در دیگری دولت مسئولیت دارد.

معاون پارلمانی وزیر سابق صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه این مشکل  در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی هم رخ داد،خاطرنشان کرد: توقع می‌رفت با ادغام این سه وزارتخانه با یکدیگر، بازرگانی در خدمت تولید قرار بگیرد که چنین نشد.

او با بیان اینکه واردات تابعی از درآمدهای نفتی کشور است و با ادغام وزارتخانه‌ها با هم همه چیز به تصمیم وزیر منوط شد،گفت: اگر وزیری حامی تولید بود، کل وزارتخانه را در این جهت سازماندهی می کند و اگر حامی بازرگانی بود،این حمایت به سمت بازرگانی سوق داده می شود.


وی اضافه کرد:  درنتیجه امروز صنعتگران و بازرگانان به شدت نسبت به وضعیت ابراز ناراحتی می‌کنند و هر دو معتقدند که ادغام به پیشبرد امور کمک نکرد و مشکلاتی را هم ایجاد کرد.

نظرات | 0 نظر
captcha