مشاور سازمان برنامه خبر داد:

حذف غیرنیازمندان و کسری منابع محور تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها/ دولت برای حذف پردآمدها مخیر است

حذف غیرنیازمندان و کسری منابع محور تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها/ دولت برای حذف پردآمدها مخیر است
1396/3/19 |
16:21
شناسه خبر: 62791

مشاور سازمان برنامه و بودجه گفت: موضوع حذف غیرنیازمندان و کسری منابع هدفمندی از محورهای مهم تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها است.

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع تصویب تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اظهار داشت: این تحقیق و تفحص مربوط به چگونگی حذف غیر نیازمندان یارانه‌بگیر یا به تعبیری پر درآمدها و همچنین وضعیت تأمین منابع و هزینه‌های هدفمندی خواهد بود.

مشاور نوبخت با بیان اینکه این تحقیق و تفحص بیشتر گزارش‌دهی در رابطه با عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها است، تاکید کرد: سازمان هدفمندی منابع را مدیریت کرده و طبیعی است، باید اطلاعات کسری، کیفیت پرداخت و حذف پردرآمدها را ارائه دهد.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه قانون هدفمندی با رویکرد بودجه‌ای اداره شده است، گفت: در بودجه سال جاری برای هدفمندی یارانه‌ها 48 هزار میلیارد تومان درآمد و به همان نسبت هزینه پیش‌بینی شده و براساس وضعیت موجود حامل‌های انرژی و میزان درآمد کسب شده از این محل مشخص است و ماهانه به صورت سنواتی این منابع از شرکت‌های مانند گاز، آب، توانیر و پالایش و پخش دریافت می‌شود.

ندیمی یادآور شد: قانون وظایف دیگری به غیر از پرداخت یارانه نقدی برای سازمان هدفمندی پیش‌بینی کرده، بنابراین همه منابع نباید صرف یارانه نقدی شود و بخش‌های تولید، سلامت، اشتغال را نیز در بر می‌گیرد و کسری منابع بدین‌جهت است.

وی ادامه داد: به لحاظ روش و مدیریت در تحقیق و تفحص حرف برای گفتن زیاد است، اما در بخش عمل به قانون تاکنون دیوان محاسبات نیز به عنوان ناظر ایرادی به این سازمان نداشته است.

ندیمی در مورد حذف یارانه‌بگیران غیر نیازمند گفت: دولت طبق قانون هدفمندی و بودجه سال 96 در رابطه با حذفیات، عملاً  مخیر است که نسبت به این کار اقدام کند و در حقیقت تعداد یارانه‌بگیران و حذف آنها را مدیریت کند.

نظرات | 0 نظر
captcha