«نارسایی» در بودجه، «ناتوانی» در استیفای حق، «عدم پیگیری» یا ...؟

پروژه تعریض راه سیاهکل به بازکیاگوراب همچنان در هاله از ابهام

پروژه تعریض راه سیاهکل به بازکیاگوراب همچنان در هاله از ابهام
1397/7/15 |
12:18
شناسه خبر: 62713

پروژه تعریض سیاهکل به بازکیاگوراب به طول 15 کیلومتر با احداث تقاطع غیرهمسطح بازکیاگوراب آغاز شد و تملک و تعریض زمین های اطراف محور، ساخت پل در روستای چفل لاهیجان از دیگر فاز های این پروژه می باشد.

*********************************************

 
تعریض محور سیاهکل به بازکیاگوراب
 
پروژه چهارخطه کردن سیاهکل به بازکیاگوراب به طول 15 کیلومتر، در فاز اول با ساخت تقاطع غیر همسطح بازکیاگوراب آغاز شد، فاز دوم تملک و تعریض زمین های اطرف محور است، فاز بعدی این پروژه احداث پل جدید در روستای چفل بر روی رودخانه می باشد و در نهایت متصل کردن این پروژه به محور سیاهکل - سنگر - سراوان آخرین گام این پروژه هست.
 
 
 
*********************************************
 
 

فرماندار سیاهکل: احداث محور "سیاهکل به بازکیاگوراب" به بخش خصوصی واگذار می‌شود

تاریخ انتشار خبر: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ / منبع: تسنیم

رضا اسلامی در یک نشست خبری در فرمانداری سیاهکل اظهار داشت: نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با واگذاری احداث محور "سیاهکل به بازکیاگوراب" به بخش خصوصی موافقت کرد.

فرماندار شهرستان سیاهکل اعلام کرد: با این موافقت ضمنی، واگذاری 8.5 کیلومتر باقیمانده از 11 کیلومتر این محور در حوزه وزارتی وزارتخانه راه و شهرسازی انجام می‌شود.

وی افزود: بر این اساس پیمانکاران در قالب قرارداد انجام مطالعات مهندسی و تهیه و تدارک و پیمانکاری اقدام به تأمین منابع مالی پروژه در چارچوب تصویب نامه به‌صورت مشارکت نامه عمومی و خصوصی مصوب سازمان برنامه و بودجه در حال تعیین هستند.

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه کل هزینه احداث و تملک به استناد برآوردهای اولیه از سوی پیمانکار و تأمین کننده مالی حدود 102 میلیارد تومان است گفت: بانک سرمایه‌گذار این پروژه بانک صادرات و پیمانکار و تأمین کننده مالی آن شرکت سازه‌های فلزی بتنی گیلان است.

وی با بیان اینکه پروژه احداث راه سیاهکل به بازکیاگوراب در دهه فجر امسال عملیاتی می‌شود، تصریح کرد: این کار با تأکید مؤکد استاندار گیلان به فرماندار سیاهکل در پیشبرد پروژه‌های عمرانی شهرستان و با همراهی و همکاری نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس انجام شده است.

اسلامی با اشاره به ساخت محور سیاهکل به سنگر و پیوستن آن به محور رشت به تهران، گفت: با ساخت و تکمیل محور سیاهکل به بازکیاگوراب، شاهد کاهش سوانح راهنمایی و رانندگی و همچنین کوتاه شدن زمان سفر شهروندان شرق گیلان به مرکز کشور و برعکس خواهیم بود.
 

 

*********************************************

 مدیرکل راه و شهرسازی گیلان: تعریض محور بازکیاگوراب – سیاهکل توسط فاینانس داخلی و بخش خصوصی اجرایی می شود

تاریخ انتشار خبر: 31 اردیبهشت 95 / منبع: ایسنا

علی خاوری - مدیرکل راه و شهرسازی گیلان - با اشاره به تنگناهای مالی دولت در اجرایی کردن پروژهای عمرانی،گفت:یکی از راه‌های برون رفت اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح کشور،استفاده از بخش خصوصی و ظرفیت‌هایی که در ماده 56 قانون قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت پیش‌بینی شده است.

وی افزود:در استان گیلان 4 پروژه بطول 60 کیلومتر با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این قانون اجرایی می‌شود که شامل پروژه‌های انزلی-رضوانشهر، سراوان – ملاسرا – شفت، بازکیاگوراب – سیاهکل که مجموعا4 پروژه در قالب 4 قرارداد با ظرفیت 620 میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

 

*********************************************

 

فرماندار سیاهکل خبر داد: احداث مسیر 15 کیلومتری جاده سیاهکل به بازکیاگوراب در سال 95

تاریخ انتشار خبر: 29 مهر 95 / منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فرماندار سیاهکل گفت: احداث مسیر 15 کیلومتری جاده سیاهکل ـ بازکیاگوراب در حال انجام است.
 
رضا اسلامی به عملیات اجرایی راه گولک ـ اسپیلی در سیاهکل اشاره کرد و افزود: احداث مسیر 16 کیلومتری این جاده از طریق فاینانس داخلی در حال انجام است.
 
وی با بیان اینکه برطرف کردن نقاط حادثه‌خیز جاده سیاهکل ـ دیلمان در حال انجام است، تصریح کرد : عملیات اجرایی محور سیاهکل ـ ازبرم ـ لاهیجان در حال انجام است.
 
اسلامی، احداث جاده سیاهکل ـ بازکیاگوراب را از پروژه‌های اجرایی در سال جاری دانست.

 

 

*********************************************


فرماندار لاهیجان مطرح کرد: چهار بانده کردن جاده بازکیاگوراب به سیاهکل از خواسته‌های مردم لاهیجان در سفر رئیس جمهور به گیلان است

تاریخ انتشار خبر: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ / منبع: فارس

کاظم کسرایی در جمع مدیران شهرستان لاهیجان با بیان اینکه نخستین سفر سال جاری رئیس ‌جمهوری به گیلان منشأ خیر و برکت است، اظهار کرد: تکمیل رینگ فاضلاب بهداشتی شهر و راه‌اندازی شهرک صنعتی از جمله درخواست‌های این شهرستان است.

وی تخصیص اعتبار برای فاز دوم مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان، اجرای تقاطع غیر هم‌سطح میدان گیل و تعریض جاده رودبنه به ساحل از طریق جاده رودبنه به چاف و چمخاله را از دیگر خواسته‌ها و مطالبات مردم لاهیجان از رئیس جمهوری عنوان کرد.

فرماندار لاهیجان از حضور حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهوری به‌عنوان نماینده دولت در نشست شورای اداری این شهرستان خبر داد و گفت: دیدار از خانواده‌های شهدا در گلزار شهدا و بیان دیدگاه‌های مدیران اجرایی و طرح مسائل مختلف از جمله مواردی است که در نشست شورای اداری لاهیجان در عصر چهارشنبه مطرح می‌شود.

وی تکمیل بیمارستان ۱۶۴ تختخوابی فیروزکوه، چهار بانده کردن جاده بازکیاگوراب به سیاهکل را از دیگر خواسته‌های مردم لاهیجان در سفر ریاست جمهوری برشمرد.

کسرایی مهم‌ترین خواسته مردم را معرفی لاهیجان به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی، پروژه بام سبز به دریا و رینگ جدید کرانه جنوبی کمربندی این شهرستان عنوان کرد.

 

 

*********************************************

 فراخوان پروژه بازکیاگوراب – سیاهکل در جراید منتشر شد


تاریخ انتشار خبر: ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ / منبع: تسنیم

شعبانعلی خاوری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه ۱۹۷ پروژه به ارزش ریالی ۳۴۵ میلیارد تومان از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسیده است اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل ۸ هزار و ۱۱ واحد از مسکن مهر در سراسر استان گیلان و ۱۷۵ پروژه آسفالت راه روستایی به طول ۲۹۵ کیلومتر، دو پروژه احداث راه روستایی به طول سه کیلومتر و روکش آسفالت راه‌های شریانی اصلی و فرعی ۱۴ پروژه به طول ۱۱۲ کیلومتر و تکمیل و توسعه دو ساختمان اداری، روشنایی نقطه‌ای در محور امام‌زاده هاشم و احداث ساختمان ماشین آلات و انبار راهدارخانه‌ها در سه نقطه استان و اجرای پروژه زهکشی و هدایت آب‌های سطحی است.

وی با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام راه و شهرسازی گیلان افزود: در حال حاضر پیگیر ماده ۵۶ در سه پروژه مهم استان و پیگیر منابع و فایناس داخلی این سه پروژه هستیم که فراخوان این پروژه‌ها در جراید منتشر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه این پروژه‌ها شامل پروژه انزلی–رضوانشهر، پروژه شفت-سراوان –ملاسرا و پروژه بازکیاگوراب –سیاهکل است گفت: تقریباً نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری است که هم‌اکنون در مرحله فراخوان است.

خاوری با اشاره به پروژه محور امام‌زاده هاشم-بندرانزلی به طول ۶۷ کیلومتر افزود: در این پروژه در باب BOT درحال مذاکراه با بخش خصوصی هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه راه آهن قزوین به رشت شتاب خوبی در استان دارد تصریح کرد: فاز اول راه آهن رشت به انزلی شروع شد و پیمانکار مشغول به‌کار است و اجرای محورهای تونل به سمت تالش یکی از پروژه‌های با اهمیت در جهت ارتقای ایمنی است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه در سال گذشته ۸۳۳ پروژه‌ کوچک و بزرگ در استان اجرایی شد خاطرنشان کرد: امسال تا به امروز ۲۵۶ پروژه به ما ابلاغ شده است ضمن اینکه در هشت بیمارستان هم به‌عنوان دستگاه سازنده و یا به‌عنوان دستگاه هماهنگ کننده به نمایندگی از سازمان مجری کار را انجام می‌دهیم که این تعداد بیمارستان ظرفیت ۱۲۰۰ تخت را در نقاط مختلف استان شامل می‌شوند.

خاوری با تأکید بر اینکه بیمارستان شفت سال گذشته تحویل داده شده است گفت: بیمارستان درمان بستری دیلمان با پیشرفت بالای ۹۵ درصد تا یک ماه دیگر امکان تحویل را دارد و شش بیمارستان دیگر در حال ساخت است که از این تعداد، بیمارستان رضوانشهر در دهه فجر و بیمارستان آستارا تا پایان سال مالی ۹۴ امکان امکان افتتاح و تحویل به دانشگاه علوم پزشکی را دارد.

 

 

*********************************************

 مدیرکل راه و شهرسازی گیلان عنوان کرد: با چهار خطه کردن محور سیاهکل به بازکیاگوراب، شهرستان سیاهکل از بن بست خارج می شود


تاریخ انتشار خبر: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ / منبع: روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان


علی خاوری با بیان اینکه شش طرح عمرانی در حوزه راهسازی برای اجرایی شدن از طریق ماده ۵۶ به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد شده است، اظهار کرد: از این تعداد موافقت سه پروژه برای اجرا از طریق ماده ۵۶ از سازمان مدیریت برنامه و بودجه گرفته شد.

وی افزود: چهار خطه شدن پروژه های سیاهکل – بازکیاگوراب، انزلی – رضوانشهر و سراوان – شفت از جمله این پروژه ها هستند که موفق به دریافت موافقت سازمان مدیریت برنامه و بودجه شدند.

خاوری با اشاره به اساس ماده ۵۶ گفت: این ماده بر اساس جذب مشارکت سرمایه گذار استوار است و سرمایه گذار منابع مالی پروژه را تامین و پروژه را اجرا می کند و در دوره مشخصی دولت اصل سود و فرع را به سرمایه گذار برمی گرداند.

این مسئول با اشاره به اهمیت این محورها اظهار کرد: پروژه چهار خطه کردن راه سیاهکل- بازکیاگوراب از پروژه های بزرگ راهسازی در استان به شمار می رود که با توجه به نیاز ضروری شهرستان در ارتقاء سطح زیر ساخت استان و شهرستان سیاهکل، از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: با چهار خطه کردن این محور، شهرستان سیاهکل در آینده نزدیک از بن بست خارج شده و به یکی از شاهراه های اصلی استان تبدیل می شود.

خاوری چهار خطه کردن محور انزلی- رضوانشهر را با توجه به فعالیت منطقه آزاد انزلی و ترانزیت کالا از این بندر در کاهش بار ترافیکی مسیر، مهم توصیف کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان درباره چهار خطه کردن محور شفت- سراوان نیز گفت: این محور یکی از طرح های زیربنایی استان در بخش حمل و نقل جاده ‌ای محسوب می شود که چهار خطه شدن آن ضمن تاثیر در کاهش و روان‌ سازی ‌بار ترافیکی منطقه، به عنوان کنارگذر جنوب غربی مرکز استان در هدایت ترافیک سنگین جنوب به سمت غرب گیلان و بالعکس ایفای نقش می کند.

 

*********************************************مدیر کل راه و شهرسازی گیلان خبر داد: پیشرفت ۱۲ درصدی پروژه بازکیاگوراب به سیاهکل

تاریخ انتشار خبر: ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ / منبع: ایسنا

علی خاوری ‌مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت: استان گیلان در ساخت و توسعه راه های روستایی شاهد همکاری خوبی بین اداره کل، مردم و دهیاری‌ها بوده است که مشارکت هفت میلیاردی موجود نمونه بارز این امر به شمار می رود.

وی اضافه کرد: این مشارکت تنها به این مرحله محدود نمی‌شود بلکه همکاری‌های ما با استانداری، فرمانداری و شهرداری‌ها نیز مسئله‌ای درخشان در سوابق و کارنامه اداره راه و شهرسازی گیلان است که مشارکت مالی با فرمانداری برای خرید ماشین آلات از جمله این موارد به شمار می‌رود.

وی همچنین درخصوص پروژه های مشترک گیلان با سایر استان های همجوار توضیح داد: تبدیل راه فرعی کلاچای – رحیم آباد – قزوین به راه اصلی تنها پروژه مشترک گیلان با دیگر استان‌ها‌ست که در حال حاضر قرارداد ساخت مسیر۲۰ کیلومتر آن از سمت قزوین به وسیله قرارگاه خاتم الانبیاء شروع شده و ما نیز هم اینک عملیات بهسازی و تعریض محور را از سمت گیلان آغاز کرده‌ایم.

‌خاوری با بیان اینکه گیلان به عنوان اولین استان در کشور است که تاکنون توانسته سه پروژه را با استفاده از منابع داخلی براساس ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت – به اجرا درآورد، گفت: احداث راه‌های شریانی انزلی – رضوان شهر به طول ۳۱ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی هفت درصد، بازکیاگوراب- سیاهکل به طول هفت کیلومتر با پیشرفت ۱۲ درصد و محور سراوان – شفت – ملاسرا به طول ۲۷ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد این سه پروژه را تشکیل می‌دهند.

وی ‌از احداث محور امام زاده هاشم – انزلی به طول ۶۷ کیلومتر با کمک سرمایه گذاران داخلی خبر داد و گفت‌: این پروژه با تأکیدات وزیر راه و اعتبار اولیه یک هزار میلیارد تومان در آستانه اجرا قرار دارد.

خاوری درباره پروژه جایگزین محور رشت – آستانه – لاهیجان به شرق گیلان نیز گفت: محور سراوان – سیاهکل – لاهیجان – چابکسر به گفته وزیر راه و شهرسازی به عنوان پروژه جایگزین محور رشت به سمت شرق گیلان اعلام شده و تبدیل آن به آزادراه در دستور کار قرار گرفته است، تا کنون ۱۸ کیلومتر از این محور تعریض و بهسازی شده و آماده بهره برداری است.

وی در ادامه به بهسازی راه‌ها اشاره کرد و گفت: استان گیلان با بهره گیری از طرح تثبیت یا بازیافت تاکنون موفق به اجرای آسفالت در دو مسیر سیاهکل – دیلمان به طول ۲۰ کیلومتر و سراوان – کوچصفهان به طول ۲۷ کیلومتر شده است‌ و در حال حاضر ۶ کیلومتر از مسیر به پایان رسیده و زیر بار ترافیک رفته است.‌

‌خاوری‌ با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی اداره راه و شهرسازی برای رفع نقاط حادثه خیز استان اعلام کرد: گیلان در سال گذشته نزدیک به ۲۵۴ نقطه حادثه خیز را مرتفع کرده است.

وی در پایان با بیان اینکه در کل هشت هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان وجود دارد، گفت‌: تا کنون چهار هزار کیلومتر از این مسیرها آسفالت شده که میزان بسیار کمی محسوب می‌شود، اما امید است با اجرای تفاهم نامه اجرای آسفالت یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی با کمک بخش خصوصی این میانگین به رنج متوسط کشوری برسد.
 

 

*********************************************مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خبر داد: ساخت پل در محور بازکیاگوراب به سیاهکل به ارزش 10 میلیارد تومان

تاریخ انتشار خبر: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ / منبع: درسیاهکل

شعبانعلی خاوری، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در جریان بازدید از پروژه های این اداره کل در شهرستان سیاهکل اظهار کرد: استان گیلان دارای 53 کیلومتر آزاد راه، 389 کیلومتر بزرگراه، یک هزار و 100 کیلومتر راه های اصلی و فرعی و هشت هزار و 900 کیلومتر راه روستایی می باشد که سه هزار و 900 کیلومتر از راه های روستایی آن آسفالت است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در رابطه با بهسازی محور سیاهکل به دیلمان گفت: این محور به دلیل تردد وسایل نقلیه سنگین کارخانه سیمان دیلمان تخریب شده است و هم اکنون با یک روش نوین در حال ترمیم آن هستیم.

خاوری با بیان اینکه پروژه چهارخطه سیاهکل به بازکیاگوراب به طول 15 کیلومتر در حال ساخت است، تصریح کرد: فاز اول این پروژه در قالب تقاطع غیر همسطح بازکیاگوراب می باشد که هم اکنون کارهای نهایی آن در حال انجام است.

وی افزود: ادامه این پروژه چهارخطه به طول یک و نیم کیلومتر و با هزینه 95 میلیارد ریال در حال ساخت است و یک دستگاه پل سه دهانه در روستای چفل نیز در این قطعه قرار دارد.

این مسئول در رابطه با اهمیت پروژه سیاهکل – بازکیاگوراب، عنوان کرد:  این پروژه به این دلیل اینکه به محور سیاهکل – سراوان متصل می شود و رینگ شرقی را برای رشت ایجاد می کند، دارای اهمیت است.

خاوری خاطرنشان کرد: همزمان با این پروژه، چهار پروژه چهارخطه دیگر نیز در نقاط مختلف استان آغاز شده است که پروژه فومن – سراوان به طول 5 کیلومتر، رضوانشهر – انزلی به طول 3 کیلومتر و فاز اول ملاسرا – شفت به طول 3 کیلومتر از آن جمله می باشد.

 

*********************************************

 

اسناد مکاتبات و پیگیری ها ابوذر ندیمی در خصوص تعریض محور سیاهکل به بازکیاگوراب

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

*********************************************

 

 

تصاویری از فعالیت های عمرانی برای تعریض محور سیاهکل به بازکیاگوراب


  1.  
نظرات | 0 نظر
captcha