راز مانایی، مولد بودن آن است ...

دولت تدبیر و امید به درخواست ندیمی برای ایجاد دفتر ایرنا در لاهیجان پاسخ مثبت داد + مستندات

دولت تدبیر و امید به درخواست ندیمی برای ایجاد دفتر ایرنا در لاهیجان پاسخ مثبت داد + مستندات
1395/7/2 |
14:07
شناسه خبر: 62487

امروز پس از گذشت 14 سال از آغاز مذاکرات و مکاتبات در خصوص راه اندازی دفتر خبرگزاری مهوری اسلامی (ایرنا)، این اتفاق در شهرستان لاهیجان روی می دهد تا ثابت کند که راز مانایی، مولد بودن آن است ...

شاید خیلی ها هفتم خرداد را پایان تلاش های ابوذر ندیمی برای توسعه شهرستان های حوزه انتخابیه او می دانستند اما فارغ از اینکه ندیمی برای خیلی از پروژه ها مراحل کاشت و داشت را انجام داد و برای نیل به مقصود با دهها وزارتخانه به چانه زنی پرداخت و تازه مورد اتهام هم بود که مگر نماینده در امور اجرایی دخالت می کند. به هر حال ندیمی به برداشت خیلی از پروژه ها به دلیل شرایط خاص کشور نرسید و مباحث تزریق قطره چکانی بودجه و تحریم های ظالمانه باعث شد بسیاری از عملکرد های عمرانی و دستاوردهای ندیمی به مرور به باربنشیند.

از زمان مجلس ششم بود که ایجاد دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در لاهیجان یکی از درخواست های همیشگی ندیمی ازروسای جمهور و  وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و در مجلس نهم نیز این پیگیری قدیمی همواره از سوی ابوذر ندیمی انجام شد و در دیدار با دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره یکی از درخواست های همیشگی تاسیس ایرنا در لاهیجان بود.

اما در سال پایانی مجلس نهم به دنبال دیدار ندیمی با وزیر ارشاد و حمایت استاندار گیلان و تلاش مجموعه ایرنا در گیلان و فرماندار لاهیجان و حمایت کامل مدیرعامل ایرنا و مجموعه این سازمان و حمایت دولت تدبیر و امید و پس از دیدارهای جداگانه در لاهیجان با حضور ندیمی و رییس ایرنای گیلان و پیگیری های استانی و کشوری سرانجام خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی در لاهیجان با خرید ساختمان و تأسیس دفتر باعث به بار نشستن یک آرزو و پیگیری چندین ساله شد.

ایرنا به عنوان یک خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی می تواند باعث تحولی شگرف در بعد خبررسانی از لاهیجان و سیاهکل و شرق گیلان در سطح کشور شود و خدمات صورت گرفته در این منطقه را منعکس نماید.

تاسیس ایرنا برای شهر لاهیجان یک نیاز بود که این نیاز از سوی دولت تدبیر و امید مورد تایید واقع شد. ایرنا فرصتی است تا از سیاه نمایی ها علیه دولت جلوگیری شده و خدمات ارائه شده و تلاش های ماندگار برای توسعه و پیشرفت لاهیجان از سوی خبرگزاری رسمی دولت در سطح کشور منعکس شود. ایرنا می تواند درمقابل هجمه علیه دولت بایستد و زحمات کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی را ثبت و انعکاس دهد.

ایرنا می تواند به عنوان خبرگزاری رسمی دولت واقعیت های لاهیجان را منعکس کند، تا دیگر کسی نتواند با کتمان حقایق به مردم دروغ گوید.

آنهایی که ادعای هوای تازه در لاهیجان داشتند، این روزها خودشان هم از عکس های تکراری دیدار با این مقام و آن مقام و نداشتن خروجی این دیدارها خسته شده اند. عدم توجه به لیست های کتبی ارائه شده و پهن کردن موکت و نماز خواندن در راهرو و توهم توهین و خیانت و فشار به مدیران استانی و کشوری برای برکناری مدیران همراه و همگام و همفکر با دولت این روزها به بخشی از فعالیت  نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس و مشاوران اوتبدیل شده و آنها آنقدر کم حواس شده اند که یادشان رفته که به قول خودشان نماینده نباید در اموراجرایی دخالت کند، مگر نماینده آسفالت می کند، مگر نماینده رییس ادارات را تعیین می کند، مگر نماینده برای جذب اعتبارات وظیفه ای دارد، نماینده باید برای همه اشتغال ایجاد کند، نماینده باید به همه تماس های تلفنی پاسخ دهد، نماینده در تعیین فرمانداران نبایددخالت کند، نماینده باید همیشه در دفتر حضور داشته باشد، نماینده نباید روستا به روستا برود، نماینده نباید روسای ادارات را در دیدارهای عمومی در روستاها همراه ببرد، نماینده نباید در جلسات اداری دولتی حضور داشته باشد، نماینده نباید در قوه مجریه دخالت کند، نماینده باید اطرافیان پرحاشیه را از خود دور کند، نماینده باید ادب داشته باشد، نماینده باید برای حفظ شأن لاهیجان و سیاهکل در کشور و استان تلاش کند، نماینده نباید در کار مدیران کل استانی دخالت کند و دهها مورد دیگر که این روزها خودشان باید پاسخ دهند که آن همه تهمت زدند و این روزها چه حرفی جز توهم برای گفتن دارند و تازه به هوای نرسیدن به مراد دلشان و عدم توجه به لیست مورد نظر آنها حتی پای لیست استیضاح وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید را در سال آخر عمر دولت یازدهم امضاء می کنند تا نشان دهند که عقده های بسیاری برای مقابله با دولت و مدیران همراه دولت در لاهیجان دارند و استاندار گیلان به عنوان حافظ منافع دولت و نماینده عالی دولت تدبیر و امید باید  اتفاق هایی که در لاهیجان در حال افتادن است را بیشتر مورد رصد قرار دهد.

تاسیس ایرنا در لاهیجان و در آستانه هفته دولت فرصتی برای گزارش خدمات دولت می باشد تا آنهایی که از هم اکنون از راه اندازی این خبرگزاری رسمی کشور به هراس افتاده و دلواپس هزینه های ایجاد این دفتر شده اند و عقده های مقابله خود با دولت را با هجمه علیه خدمات دولت بیان می کنند و حتی آنقدر بی تعصب به شهر و دیار خود هستند که حاضرند لاهیجان از جذب چنین اعتباراتی بی بهره باشد و تنها دلخوشی آنها این باشد که بخواهند به هر دلیل دولت را ناکارآمد نشان دهند و تاسیس یک خبرگزاری رسمی دولت را با انتخابات سال آتی گره بزنند در حالیکه مکاتبات ابوذر ندیمی برای راه اندازی ایرنا در لاهیجان دارای سابقه ای از مجلس ششم تا مجلس نهم است.

تأسیس دفتر ایرنا در لاهیجان را که حاصل سالها پیگیری های ابوذر ندیمی نماینده ادوارششم، هفتم و نهم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی و حمایت های دولتمردان و سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی می باشد را قدردانی نموده و برای این خبرگزاری آرزوی موفقیت داریم.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات | 0 نظر
captcha