مدیرکل ورزش و جوانان: تمام تلاشم را برای انتقال امتیاز نفت انجام می‌دهم

آقای رهنما، ای کاش تمام تلاشتان را هم برای اتمام سالن تختی لاهیجان انجام می‌دادید/ بدقولی هایتان 2 ساله شد!

آقای رهنما، ای کاش تمام تلاشتان را هم برای اتمام سالن تختی لاهیجان انجام می‌دادید/ بدقولی هایتان 2 ساله شد!
1397/7/15 |
12:12
شناسه خبر: 62373

وضعیت مجموعه ورزشی تختی لاهیجان پس از گذشت چندین سال از شروع مجدد ساخت، هنوز بلاتکیلف است و هیچکسی از زمان افتتاح آن خبر ندارد.

به گزارش "زبان گویا" مصاحبه ای از آقای مسعود رهنما، مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان گیلان در رسانه های کشور با عنوان "تمام تلاشم را برای انتقال امتیاز تیم فوتبال نفت به انزلی انجام می‌دهم" منتشر شد. این جمله ی آقای مدیرکل که در هفته ی اخیر، سرتیتر رسانه ها شده است، جای تأمل و تفکر بیشتری دارد.

سوالی که در این رابطه پیش می آید: آیا آقای رهنما، برای سایر امورات مربوطه به خود در این استان، همه ی تلاش خود را انجام دادند؟

 

تصویری از مجموعه ورزشی تختی لاهیجان در سال 1391

 

 

سالن ورزشی تختی لاهیجان به دلیل وجودش در مرکز شهر لاهیجان، مورد استقبال و اقبال خیلی از ورزشکاران و ورزش دوستان قرار می گرفت.

مسابقات گوناگون ورزشی در رشته ها و سنین مختلف در تنها سالن سال های دور لاهیجان برگزار می شد.

سالن پیر تختی که در نزدیکی ژاندارمری سال های دور و فرمانداری و شهرداری سال های دور و نزدیک قرار داشت، بر اثر زلزله سال 69 و برف سال 83 فرسوده و تخریب شد تا سرآغازی باشد برای تخریب کامل و ساخت مجدد یک سالن شیک، مدرن و مجهز امروزی ...

 

 

 

در آن زمان، ابوذر ندیمی، نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی و ابراهیم مهربان، ریاست اداره تربیت بدنی (ورزش و جوانان فعلی) بودند که با پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته، سالن تختی لاهیجان، از تیر ماه سال 1385 در زمینی به مساحت یک‌ هزار و 465 مترمربع و با زیربنای دو هزار و 837 مترمربع آغاز شد.

در روز شروع پروژه، مدت اجرای این طرح ورزشی 18 ماه پیش‌بینی شد که قرار بود با اعتبار اولیه 9 میلیارد و 600 میلیون ریال انجام بپذیرد.

عملیات ساخت این پروژه ورزشی به علت کمبود اعتبارات در سال 1386 با 20 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد.

مجموعه ی سه طبقه تختی لاهیجان که در حال ساخت است به عنوان یکی از پروژه های "مهر ماندگار" برجای مانده از دولت گذشته، مطالبه جدی ورزشکاران محسوب می شود.

 

 

 


 

 

 

در سال 91 و با روی کار آمدن مجلس نهم و پیگیری های نماینده جدید و وقت مجلس (ابوذر ندیمی) پروژه بعد از توقف تقریباً پنج ساله آغاز شد.

"محمدرضا شاه محمدی" ریاست وقت اداره ورزش و جوانان در 25/05/1391 طی مصاحبه ای با خبرگزاری ایرنا و اعلام "عملیات ساخت سالن تختی لاهیجان از سر گرفته شد" موجی از شادی را میان ورزشکاران لاهیجانی ایجاد کرد.

 

 شاید در آن سال به دلیل وجود ورزشگاه هایی نظیر شهدا، آهندان، کارگران، دانشگاه آزاد، سما، مهر 1 و 2، رودبنه، هنرستان صدر و ... جالی خالی سالن تختی حس نشد، اما ورزشکاران، ورزش دوستان و مردم لاهیجان از دیدن چهره ی نیمه کاره ی سالن تختی، خسته شده بودند.

در طی 4 سال اخیر ندیمی بارها و بارها با تذکرات و نامه های خود به وزیر ورزش خواستار رسیدگی به وضعیت این مجموعه ورزشی شد.

 

 

 

نماینده ادوار ششم، هفتم و نهم لاهیجان و سیاهکل به وظیفه ی خود در فاز ورزشی عمل کرد که حتی به گفته ی فرماندار لاهیجان (کاظم کسرایی) و به نقل از استاندار گیلان (دکتر نجفی)، وزیر ورزش و جوانان خطاب به استاندار گیلان گفت: یک روزی که فقط 5 میلیارد تومان در اعتبارات تحت اختیار ما بود، ندیمی (نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس نهم) آمد و مبلغ 2 میلیارد تومان را برای پروژه های ورزشی لاهیجان و سیاهکل اخذ کرد که مورد اعتراض نماینده های دیگر استان گیلان نیز قرار گرفت.

اما عجیب ترین بخش این داستان مربوط به مصاحبه ی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان (مسعود رهنما) با خبرگزاری فارس در تاریخ ۹۳/۱۰/۲۴ است، وی در این مصاحبه گفت: "سالن تختی لاهیجان سال 94 افتتاح می‌شود"

رهنما در این مصاحبه گفت: این سالن ورزشی با مساعدت استاندار و افزایش اعتبارات استانی تا پایان تیر ماه سال آینده (یعنی سال 94) افتتاح می‌شود.
بعد از مدیرکل ورزش و جوانان، این رئیس جوان اداره ورزش و جوانان لاهیجان بود که در مصاحبه ای این چنین عنوان کند: "سالن ورزشی تختی لاهیجان قصه پرغصه شده است"

وی در این گفتگو با اشاره به اتمام رسیدن پروژه نیمه تمام سالن ورزشی تختی در سال ۹۴ گفت: پروژه نیمه تمام ورزشگاه تختی پس از ۱۰ سال قصه پر غصه بودن در سال آتی (1394) به بهره برداری خواهد رسید.

میراعلمی در این مصاحبه افزود: ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان وسیاهکل در مجلس با استفاده از ماده ۱۸۰، دریافت ۱میلیارد تومان بودجه، تخصیص ۱ میلیارد تومان اعتبار از وزارتخانه و ۲۰۰ میلیون تومان از استانداری از اعتبارات ساخت ورزشگاه تختی می باشد.

نکته ی قابل ذکر اینجاست که اینطور که از شواهد و قرائن پیدا می باشد، پیگیری های نماینده مجلس از اعتبارات وزارتخانه و اختصاص اعتبارات ماده 180 باعث حرکت کردن لاک پشتی ساخت این مجموعه ورزشی شد.

در طی این مدت هم مسئولان مختلفی از نزدیک وضعیت پروژه ی مجموعه ورزشی تختی را مورد بازدید قرار دارند، از شخص وزیر ورزش گرفته تا معاون رئیس جمهور، استاندار و ...

 

 

 

اما ورزشکاران و مردم حق دارند تا بدانند مدیرکل چه سهمی در پیشرفت فیزیکی این پروژه از نظر مادی و معنوی داشت؟

مردم و علاقمندان می توانند از آقای رهنما بپرسند، همین اندازه که می خواهید برای انتقال امتیاز نفت به ملوان تلاش کنید، برای دارایی های خود تلاش کردید؟

ذینفعان می توانند مطالبه کنند و بخواهند که آقای مدیرکل چه پاسخی برای تاریخ زمان افتتاح پروژه ی مذکور دارند؟

آیا ورزشکاران و اهل فن می توانند از اقدامات آقای رهنما در طول مدت تصدی گری سمت مدیرکلی، برای پیشرفت پروژه های عمرانی با خبر شوند؟

طبق وعده های گذشته مدیرکل ورزش و جوانان گیلان قرار بود این مجموعه تا تیرماه سال 94 به فاز افتتاح برسد اما پس از گذشت 1 سال از موعد قبلی، خبری از بهره برداری این پروژه ورزشی نیست. البته تاخیر در افتتاح پروژه های ورزشی موضوع جدیدی نیست و استان در این زمینه سابقه دارد اما عدم اطلاع رسانی شفاف درباره زمان احتمالی افتتاح موضوعی است که همه را دچار بلاتکلیفی کرده است.

وجود چنین فضایی که بتواند بخش قابل توجهی از نیازها را برطرف سازد برای ورزشکاران مغتنم است اما مخابره نشدن هیچ گونه اخبار و عدم پیگیری های لازم از سوی مسئولان ذینفع، این پروژه را تا حدودی به دست فراموشی سپرده است.

پایگاه خبری تحلیلی "زبان گویا" این آمادگی را دارد تا مطالب و جوابیه مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان گیلان را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کند.

 

تصویری از مجموعه ورزشی تختی لاهیجان در سال 1394

 

نظرات | 2 نظر
شهربافانی
1395/8/4 - 18:35
ظاهرا ضعف شدید مدیر جدید ورزش لاهیجان باعث شده فرماندار خواستار تعویض ایشان شود. از دکتر مازیارخداجو برای این پست نام میبرند. لطفا بررسی کنید
rateup 1
 ratedown 0
ناشناس
1395/9/14 - 00:16
برادر عزیز با تعویض مدیر ورزش کاری درست نمیشه. هر چند این مدیر هم این کاره نیست ولی مشکل از مدیریت ورزش استان گیلان هست که هیچگونه پیگیری نه تنها در اینجا ندارند بلکه در استان هم منفعل هستند. فقط به فکر تثبیت مدیرکلی خودشون هستند
rateup 0
 ratedown 1
captcha