کمیسیونی در مجلس که هر دوره یک عضو پزشک دارد

آینده ی کاری "تنها پزشک عضو کمیسیون آموزش مجلس نهم" چه می شود؟

آینده ی کاری "تنها پزشک عضو کمیسیون آموزش مجلس نهم" چه می شود؟
1395/3/24 |
18:55
شناسه خبر: 62319

از قرار معلوم، در مجلس نهم نیز به مانند مجلس دهم، یک پزشک، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات بود، این نماینده فردی نبود جز "دکتر زهره طبیب زاده نوری" پزشک اصولگرا، عضو جبهه پایداری و مخالف برجام!

به گزارش "زبان گویا" 75 درصد نمایندگان مجلس نهم،‌ دیگر هر هفته به بهارستان نمی‌روند و به قول معروف این صندلی‌ها به کسی وفا نمی‌کند.

اما این نمایندگان سابق، هرکدام به کاری مشغول می شوند. بعضی ها به محل سابق خدمتی خود باز می گردند که "دکتر زهره طبیب زاده نوری" نیز از آن دست افراد است.

طبیب‌زاده در مورد آینده کاری خود به خبرنگار "مهر" می‌گوید: «من سالهاست عضو هیات علمی دندان‌پزشکی دانشگاه شهید بهشتی هستم و بعد از دوره نمایندگی به دانشگاه بر می‌گردم.»

طیب‌زاده در خصوص فعالیت‌های اجرایی نیز می‌گوید: «به لطف دولت یازدهم بعید است که از ما در سمت‌های اجرایی استفاده شود.»

زهره طبیب‌زاده نوری متولد ۱۳۳۹ و دارای مدرک تخصصی پریودنتیکس و عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی است.

گفتنی است، دکتر طبیب زاده نیز در مجلس نهم، تنها پزشک متخصص عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات بود.

با انتخاب محمود احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری و تشکیل دولت نهم به عنوان مشاور رییس جمهور، رییس مرکز امور زنان و خانواده، دبیر شورای عالی زن و خانواده و عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در این دولت شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۳۸۸ به ریاست دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی منصوب شد و تا مرداد ماه ۱۳۹۰ که خواهر وزیر بهداشت وقت، دکتر وحید دستجردی جای او را گرفت، در این سمت فعالیت کرد.

دکتر طبیب‌زاده در انتخابات مجلس نهم در حوزه انتخابی تهران و شمیرانات به عنوان نماینده جبهه پایداری و جبهه متحد اصولگرایان وارد مجلس شد.  در طول دوره چهار ساله مجلس همچون سایر نمایندگان زن مجلس کم سرو صدا بود. طبیب‌زاده با‌‌ همان نگاه سنتی و بدون انعطاف در مجلس حضور داشت و بیش از اینکه به عنوان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات نقش آفرینی کند، به فعالیت در حوزه زنان مشغول بود. چنانچه او یکی از موافقان افزایش سن مجوز خروج دختران از کشور به ۴۰ سال بود. او در این زمینه دیالوگ معروفی دارد: «قانون خروج بی‌ضابطه دختران مجرد از کشور در دوره مجلس ششم تصویب شد و این مسئله پیامدهای منفی بسیاری را هم بر پیکره خانواده‌ها وارد کرد و باعث شد دختران مجرد بی‌اذن خانواده اقدام به خروج از کشور کنند و در این میان با پدیده نابه هنجار سفر قاچاق (دختران) ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس روبرو شدیم که تا مدتی رسانه‌ها را به لرزه درآورده بود. خوب است هر چه سریع‌تر این طرح به قانون تبدیل شود.» وی همچنین یکی از مخالفان سرسخت تیم مذاکره کننده در دولت یازدهم و منتقد عملکرد آن بود.

نظرات | 0 نظر
captcha