ندیمی: اصناف وظیفه‌ای در نرخ‌گذاری کالاها و خدمات ندارند

ندیمی: اصناف وظیفه‌ای در نرخ‌گذاری کالاها و خدمات ندارند
1394/5/27 |
09:44
شناسه خبر: 30571

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اتاق اصناف ایران در گفتگوی با دولت یعنی وزارت صنعت، سازمان تعزیرات و حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید نسبت به نرخ گذاری کالاها و خدمات اساسی مردم اقدام کنند.

ابوذر ندیمی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به درخواست اصناف برای افزایش قیمت برخی کالاها و خدمات، گفت: برای تعیین قیمت کالاها و خدمات باید مکانیزم تولید محصول با درنظرگرفتن هزینه های آن مدنظر قرار گرفته شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر ضرورت ایجاد ثبات قیمتی در بازار، افزود: اگر هر کسی در جامعه بدون تبعیت از مکانیزم افزایش قیمت به رشد نرخ ها اقدام کند،شرایط زندگی در جامعه برای افراد سخت خواهد شد.

 

تشدید فاصله طبقاتی اولین پیامد رشد بی‌ضابطه نرخ‌ها

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: اولین پیامد بی توجهی به ثبات قیمتی در بازار تشدید فشار اقتصادی بر مردم و زیاد شدن فاصله طبقات اجتماعی خواهد بود.

ندیمی با بیان اینکه فشار برطبقات ضعیف در بحث مباحث حاکمیتی و اقتدار بی اعتمادی ایجاد می کند، گفت: افزایش قیمت ها به صورت فردی و با اجازه هر صنف یا عرضه کننده کالا و خدمات نباید صورت بگیرد،بلکه اتاق اصناف ایران درگفتگوی با دولت یعنی وزارت صنعت،معدن و تجارت، سازمان تعزیرات و حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید نسبت به این مهم اقدام کنند.

وی ادامه داد: اینکه چرا دولت در راستای افزایش قیمت‌ها و تثبیت آن‌ها مقتدرانه عمل نمی کند یا اینکه چرا با اظهارنظرهای متفاوت باعث این نوع سوءاستفاده ها می شود محل نگرانی است.

 

اصناف افزایش قیمت خود را از طریق دولت پیگیری کنند

ندیمی با بیان اینکه اتحادیه‌ها و اصناف باید افزایش قیمت خود را از طریق دولت پیگیری کنند، افزود: اینکه برخی از کالاها افزایش قیمت داشته و یا تفاوت قیمتی در بازار وجود دارد؛نتیجه ضعف نظارت ها است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه تاخیر در نرخ گذاری کالاهای اساسی می تواند بستری برای بی ثباتی قیمت ها باشد،ادامه داد: ستاد تنظیم بازار باید مداخله جدی تری در بحث تصمیم سازی داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هفته جاری کمیسیون متبوعش خبر داد و افزود: به طورحتم بررسی چرایی بی ثباتی نرخ ها در بازار یکی از موارد مورد بحث با حضور نعمت زاده در کمیسیون اقتصادی مجلس خواهد بود.

نظرات | 0 نظر
captcha