ندیمی: بودجه فرهنگی کشور به طور عام افزایش می‌یابد

ندیمی: بودجه فرهنگی کشور به طور عام افزایش می‌یابد
1394/5/28 |
14:11
شناسه خبر: 30564

ندیمی گفت:در بررسی لایحه بودجه سال ۹۳ در مجلس تلاش کرده‌ایم که بودجه فرهنگ را به طور عام افزایش دهیم و توانستیم از چند محل نسبت به موضوع افزایش اعتبارات و منابع، تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لاهیجان، ابوذر ندیمی ظهر امروز در نشست اعضای دبیرخانه پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، با اشاره به اینکه در این جشنواره تبادل فکر، فرهنگ، دانش و داشته‌های احساسی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: تئاتر و نمایش به دلیل نوع احساسی که انتقال می‌دهد مقبولیت دارد.

وی با تقدیر از عملکرد شهرداری و شورای شهر در برگزاری موفق چهار دوره از جشنواره خیابانی شهروند در لاهیجان، افزود: برندسازی ملی، فرهنگی و هنری از دستاوردهای این جشنواره است.

نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه ارتباط با جامعه به عنوان یکی از نکات قابل توجه در برگزاری جشنواره‌های شهروند لاهیجان است، گفت: به طوری که جشنواره شهروند توانست در چند سال اخیر جایگاه خود را در ارتباط بی‌واسطه و تنگاتنگ با مردم پیدا کند.

 ندیمی خاطرنشان کرد: در همین جشنواره، جوامع مختلفی از فرهیختگان تا طبقات مختلف اقتصادی، ورزشی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گردهم آمده‌اند.

سخنگوی فراکسیون فرهنگ، هنر و رسانه در مجلس با اشاره به حمایت‌های مجلس از تئاتر در کشور، تصریح کرد: در جریان بررسی لایحه بودجه سال 93 در مجلس تلاش کرده‌ایم که بودجه فرهنگ را به طور عام افزایش دهیم و با یاری خدا توانستیم از چند محل، از جمله مازاد درآمدهای نفتی و ردیف‌های اعتباری بودجه، نسبت به موضوع افزایش اعتبارات و منابع، همت کنیم.

پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان آغاز شد

در ادامه این نشست دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با بیان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی در سراسر کشور فقط در شهرهای لاهیجان و مریوان برگزار می‌شود، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره در لاهیجان افتخار بزرگی برای گیلان محسوب می‌شود.

جواد نجار تمیزکار با بیان اینکه در تاریخ هنر تئاتر، نام لاهیجان ثبت شده است، افزود:‌جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، در تقویم تئاتر کشور ثبت شده است و امسال 120 اثر از استان‌های مختلف کشور به دبیرخانه پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند ارسال شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 23 اثر پس از بررسی هیئت داوران مورد تایید قرار گرفت، گفت: این جشنواره از 3 تا  6 شهریورماه  با 100 اجرا در 10 نقطه شهرستان لاهیجان برگزار می‌شود.

هنر راهی برای آگاهی بخشی مسائل مختلف به مردم است

در ادامه امام جمعه لاهیجان هم در این نشست با اشاره به اهمیت فرهنگ در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار کرد: هنر یکی از راه‌های آگاهی بخشی بیشتر مسائل مختلف به مردم است.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله زاده با تبریک هفته دولت، افزود: اعضای برگزاری جشنواره باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا با رعایت موازین اسلامی، این رویداد فرهنگی، هرچه بهتر انجام پذیرد.

فرماندار لاهیجان در ادامه این نشست با بیان اینکه تئاتر می‌تواند تاثیر قابل توجهی در ارتقا سطح فرهنگ جامعه داشته باشد، افزود: جوانان بسیاری به هنر تئاتر علاقه دارند که با جذب این افراد می‌توان گروه‌های قوی‌ای تشکیل داد و سطح این هنر را در کشور ارتقا بخشید.

رضا علیزاده  افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان لاهیجان در خصوص برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره تئاتر خیابانی شهروند، همکاری  لازم را انجام می‌دهند.

نظرات | 0 نظر
captcha