ندیمی در ارزیابی از سی و سومین جشنواره فیلم فجر:

انتقاد از ضعف عملکردی جشنواره فیلم فجر و کمبود آثار فاخر

انتقاد از ضعف عملکردی جشنواره فیلم فجر و کمبود آثار فاخر
1394/5/28 |
14:11
شناسه خبر: 30563

سخنگوی فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از سی و سومین جشنواره فیلم فجر تاکید کرد که صنعت سینمای کشور نیازمند بازنگری در موضوع و محتوا است.

ابوذر ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برخی فیلم‌های جشنواره فجر را دیده است، عنوان کرد: این جشنواره را می‌توان در سه بخش، کمیت، کیفیت و فیلم فاخر بررسی کرد که در هر سه بخش این دوره ضعیف عمل کرد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این دوره از جشنواره فیلم فجر، ویژگی خاصی به نسبت جشنواره سال‌های گذشته نداشته و نتوانست نظر صاحب نظران را جلب کند.

وی با بیان اینکه شرایط سی و سومین جشنواره فیلم فجر عالی نبود، توضیح داد: این دوره از جشنواره نه تنها بالاتر و بهتر از دوره‌های گذشته نبود بلکه در سطح جشنواره‌های گذشته فعالیت کرد و ویژگی به نسبت بهتر و بارزتری نداشت.

 این نماینده اعتقاد دارد ضعف عملکردی این دوره از جشنواره فیلم و فجر و کمبود فیلم‌های فاخر به مشکلات و دغدغه‌های مالی و تامین اعتبارات بر می‌گردد.

 سخنگوی فراکسیون هنر و رسانه مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به ضعف عملکردی جشنواره فیلم فجر، صنعت سینمای کشور نیازمند بازنگری است. این در شرایطی است که رقبای غربی در این زمینه خیلی خوب عمل می‌کنند با این حساب باید بیش از گذشته از سینما ایران حمایت کنیم.

نظرات | 0 نظر
captcha