ندیمی:

تعرفه قابل توجهی برای واردات کالاهای فرهنگی باید در نظر گرفت

تعرفه قابل توجهی برای واردات کالاهای فرهنگی باید در نظر گرفت
1394/5/28 |
14:10
شناسه خبر: 30558

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل گفت: انتظار داریم هیات وزیران سال آینده برای حمایت از اشتغال، توجه به مسائل فرهنگی و جلوگیری از خروج ارز، تعرفه قابل توجهی برای واردات کالاهای فرهنگی در نظر بگیرند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، ایرج ندیمی با بیان اینکه تعرفه واردات به طور عمومی 4 درصد است، اظهار کرد: با این حال هیات وزیران می‌توانند میزان تعرفه برخی کالاها را افزایش دهند براین اساس انتظار داریم سال آینده برای حمایت از اشتغال، توجه به مسائل فرهنگی و جلوگیری از خروج ارز، تعرفه قابل توجهی برای واردات کالاهای فرهنگی در نظر بگیرند.

 

وی افزود: افزایش نازل تعرفه بر کالاهای وارداتی کمک شایانی به معیشت و اقتصاد مردم نمی‌کند، از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت که محصولات وارداتی فرهنگی قاچاق‌پذیر هستند، که باید مانع آن شد.

 

ندیمی گفت: از سوی دیگر باید کالاهایی وارد شود که در رقابت با تولید داخلی، عامل تضعیف تولیدات در کشور نشود. ایران با مشکل اشتغال مواجه است، بنابراین باید به تمام عناصر اشتغالزایی که تولید صنایع دستی یکی از مهم‌ترین آنها است توجه لازم شود.

 

وی ادامه داد: معتقدم واردات کالاهای فرهنگی و صنایع دستی باید متناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی باشد چراکه ممکن است تاثیرات سویی بر آموزش‌های اخلاقی دینی ما داشته باشد.

نظرات | 0 نظر
captcha