نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

هنر تئاتر به آداب زندگی فضای جدیدی از حیات می‌بخشد

هنر تئاتر به آداب زندگی فضای جدیدی از حیات می‌بخشد
1394/5/28 |
14:14
شناسه خبر: 30554

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان این‌که هنر تئاتر می‌تواند به آداب زندگی فضای جدیدی از حیات ببخشد، گفت: این ویژگی الهی و خدایی به شکل منحصر به فرد به انسان عطا شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، ایرج ندیمی، نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی امروز در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان برگزار شد، با بیان این‌که هنر ابزار انتقال نوعدوستی و کمک به دیگران است، اظهار کرد: می‌توان از زبان هنر برای تاثیر بر احساسات مردم بهره گرفت.

وی با تاکید بر این مسئله که در کار هنری باید به برقراری دیالوگ و آداب آن باور داشته باشیم، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری هنر برای ماندگاری باید در قالبی مردم‌پسند ارائه شود؛ لذا هنرمندان هنرهای نمایشی به ویژه هنر تئاتر باید فرهنگ ایرانی و اسلامی را سرلوحه خود قرار دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: هنر تئاتر می‌تواند به آداب زندگی فضای جدیدی از حیات ببخشد که این ویژگی الهی و خدایی به شکل منحصر به فرد به انسان عطا شده و هنرمندان در تجلی این صفت ممیزه پیشقراولان هر جامعه و فرهنگی هستند؛ لذا توجه به قدرت هنر باید مورد بررسی قرار گیرد.

ندیمی کشور ایران را دارای تمدنی ادبی و هنری دانست و افرود: مفاخر ما در تاریخ ایران و اسلام در وهله اول هنرمند بودند و با توجه به این مهم توانستند مفاهیم انسانی و اخلاقی را شناخته و به جامعه منتقل کنند؛ اساسا ارتباطات انسانی و پیوندهای اجتماعی می‌تواند با مفاهیم هنری آمیخته شود.

نماینده لاهیجان اضافه کرد: حکیم فردوسی با تکیه بر هنر توانست زبان فارسی را از هجمه فرهنگ‌های بیگانه حفظ کند و جانی دوباره به آن ببخشد.

وی شکل‌گیری فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از مصادیق هنر خواند و تصریح کرد: رزمندگان اسلام با ایثار و شهادت، نمایشی هنرمندانه از شجاعت و فداکاری خود را اجرا کردند و سرنوشت جنگ را تغییر دادند.

ندیمی با تاکید بر بهره‌گیری از قدرت هنر برای انتقال عشق و نفرت، خاطرنشان کرد: خودشناسی و جامعه‌شناسی انگیزه گرایش به هنر است و هنرمند می‌تواند با چنین شناختی بر افکار عمومی اثر بگذارد و احساسات را منقلب سازد.

نظرات | 0 نظر
captcha