عضو فراکسیون ورزش مجلس مطرح کرد:

مربی ایرانی در سطح جهانی نداریم / لزوم حمایت از کی روش

مربی ایرانی در سطح جهانی نداریم / لزوم حمایت از کی روش
1394/5/28 |
14:14
شناسه خبر: 30549

عضو فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد بعد از سال‌ها هزینه‌کردن برای تیم ملی اکنون زمان بهره‌برداری از مربیگری کی‌روش است، بنابراین باید همکاری با وی ادامه یابد.

به گزارش ایلنا، ابوذر ندیمی با اشاره به حمایت‌هایش از کی‌روش در زمان تمدید قرار داد، گفت: دلایل تمدید قرار داد با کی‌روش همچنان پا برجاست چرا که یکی از دلایل آن علاقه ایرانی‌ها به جهانی و قهرمان شدن است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس نهم ادامه داد: موضوع دیگر این است که مربیان داخلی در اندازه‌ها و شاخص های جهانی ظاهر نشده و با روش‌های تعصبی و سنتی تیم‌ها را اداره می‌کنند که نتیجه این روش‌ها را در خروجی تیم‌های باشگاهی می‌بینیم و نتیجه خوبی هم کسب نمی‌کنیم.

وی در ادامه گفتگو با خانه ملت با بیان اینکه باید به فوتبال  تیم‌های پایه، نوجوانان، امید، جوانان و باشگاهی بیشتر توجه شود، اظهار داشت: این موضوع باعث می شود تیم ملی بهترین‌ها را داشته و از فساد و فامیل بازی دور باشد.

ندیمی تاکید کرد: کی‌روش جزء مربیان نام آور دنیا است و اگر بحث جدایی و عمدم همکاری با او مسائل مالی است ، جای تامل دارد اما اینکه بگوییم  در بحث‌های اجرایی، فنی و علمی کم گذاشته است قبول ندارم.

این نماینده ادامه داد:  اکثر ورزش دوستان و مردم طالب این هستند که تیمشان در حد عالی ظاهر شود و بهترین مربی را داشته باشد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت اظهار داشت: البته قبول داشتن کی‌روش به معنای نادیده گرفتن مربیان داخلی نیست اما واقعیت را باید قبول کرد که ما در حد واندازه شاخص های جهانی، مربی داخلی نداریم و باید در کنار کار کی‌روش فرصتی برای مربیان داخلی فراهم شود تا آنها نیز رشد کنند که این کار می‌تواند همانند اعزام آنها به خارج برای آموزش بیشتر باشد.

ندیمی با اشاره به اینکه برخی به دلیل عدد بالای قرار داد کی‌روش مخالف همکاری او با تیم ملی هستند، توضیح داد: با این حرف‌ها نباید دیدگاه مردم به کی‌روش و تیم ملی را سیاه کرد چرا که ورزش فوتبال در ایران می‌تواند به اشکال مختلف پول‌ساز باشد که در این خصوص باید روش‌ها را شناسایی و از آن استفاده کرد.

 وی با بیان اینکه به دلیل علاقه مردم به تیم ملی باید شرایط همکاری کی‌روش فراهم شود، تاکید کرد: باید مربی در تیم ملی کار کند که تیم را به ارتباط‌های خود ترجیح دهد و سابقه تیم‌های باشگاهی نشان داده است که مربی‌های داخلی در مدیریت‌شان فراز و نشیب‌های زیادی داشتند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد بعد از هزینه‌هایی که برای کی‌روش و تیم ملی شده است اکنون زمان برداشت و بهره‌برداری از تیم است بنابراین به دلایل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مخالف جدا شدن کی‌روش از تیم ملی است.

نظرات | 0 نظر
captcha