ندیمی در واکنش به اظهارات عابدینی:

برای انجام وظیفه نمایندگی‌ام از کسی دستور نمی‌گیرم/ کم اطلاع‌تر از عابدینی نیستم

برای انجام وظیفه نمایندگی‌ام از کسی دستور نمی‌گیرم/ کم اطلاع‌تر از عابدینی نیستم
1394/5/28 |
14:14
شناسه خبر: 30547

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان برخی نمایندگان گیلان را متهم به سوء استفاده تبلیغاتی از برند داماش گیلان کرده بود. نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل به این اظهارات واکنش نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، پس از مصاحبه ابوذر ندیمی و مسعود رهنما مبنی بر اقداماتی برای برطرف کردن مشکلات تیم فوتبال داماش، عابدینی، مدیرعامل باشگاه داماش گیلان برخی نمایندگان را متهم به سوء استفاده تبلیغاتی از برند داماش گیلان کرده بود.

 

ابوذر ندیمی، نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در واکنش به سخنان مدیرعامل باشگاه داماش گیلان، اظهار کرد: من نماینده گیلان هستم و اگر خواسته‌ای به من ارجاع شود وظیفه دارم که انجام بدهم. این خواسته هم از سوی هواداران، بازیکنان و سرمربی داماش به من ارجاع شد و خود آقای عابدینی هم در مذاکره تلفنی از این رویکرد استقبال کرد.

 

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت:یک نماینده مجلس برای پیگیری کاری نیاز به تشخیص یا ارجاع دارد. بحث داماش هم از سوی مردم به من ارجاع شده و هم اینکه خودم در این مقطع تشخیص دادم که باید ورود کنم و با توجه به حضور من در هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، یکی از وظایف من در خصوص باشگاه ها است؛ بنابراین من برای انجام وظیفه نمایندگی ام از بشری دستور نمی گیرم.

 

وی ادامه داد: در مورد پیگیری های صورت گرفته هم باید بگویم که با آقای رحمانی فضلی، وزیر کشور، آقای رئیسی، دادستان کشور، و آقای محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضائیه مذاکراتی را داشتم که مدارکش هم موجود است. حال اینکه از این مذاکرات چه درآمدی حاصل باشگاه شده، باید مسئولان ورزش و باشگاه پاسخگو باشند و من در آن برنامه اعداد و رقمی را بیان نکردم و آقای رهنما که از شخصیت های ورزشی مورد تایید هستند، ادله و مستنداتی را مطرح کردند و مطرح خواهند کرد.

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به بخشی از مذاکرات خود با معاون اول قوه قضائیه، گفت: آخرین سوالی که آقای محسنی اژه‌ای از من داشتند این بود که انتظار شما چیست و من گفتم حداقل برابرسازی در حکمی که در مجموعه های دیگر این پرونده به خصوص خوزستان اجرا شده است. آقای محسنی اژه ای نیز تایید کردند و گفتند که به استاندار و رئیس دادگستری گیلان ارجاع می دهند تا این خواسته برآورده شود.

 

وی با تاکید بر اینکه من وظیفه ام را انجام داده ام و در ورزش ایران حضور دارم، خاطرنشان کرد:من بنیانگذار فراکسیون ورزش در مجلس ششم هستم و از آن دوره تاکنون در پارلمان این وظیفه را بر عهده داریم و برای ورزش کشور و استان و شهرستان وقت می گذاریم.

 

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اظهار مدیرعامل باشگاه داماش، تصریح کرد:حال اینکه رهنمودهای آقای عابدینی چه بوده اشکال ندارد، زیرا ایشان هم صاحب نظر و زحمت کشیده هستند و ما برای ایشان احترام قائل هستیم. رابطه بنده با آقای عابدینی رفاقتی هست، اما رفاقت ما ربطی به این ندارد که وظیفه ام را در قبال تیم های ورزشی گیلان انجام ندهم یا اینکه برای ورود اجازه بگیرم یا بالعکس؛ بنده هم وقتی ورود کردم با ایشان گفتگو داشتم، در مورد پول پرداخت شده هم باید مسئولین باشگاه و مدیرکل ورزش و جوانان و کارشناسان و پیشکسوتان ورزش استان نیز اظهار نظر کنند، زیرا بنده اظهار نظر عدد و رقم نداشتم.

 

ندیمی در ادامه متذکر شد: همه کارهای ما تبلیغاتی است و آقای عابدینی هم رویه امور تبلیغاتی را خوب می‌داند، تبلیغات یعنی اطلاع دادن از کارکرد‌ها به جامعه و اگر هدف از تبلیغات به اطلاع رساندن کارکرد است، ما موظف به این کار هستیم اما اگر مکاتبه و مذاکره نمی‌کنیم آن یک بحث جداست. بنا به فرموده امام راحل، کارهایی که انجام می دهیم را باید اطلاع رسانی کنیم تا مردم امیدوار بشوند و ادامه بدهند تا پیگیری نتیجه بخش بشود. ضمنا خیلی از دوستان ما را برای دیدن مسابقات دعوت می کنند، اما بنده حضور پیدا نکردم چون به دنبال هیاهو نیستم. ما وظیفه مان را به دور از هیاهو انجام می دهیم و از مدافعان ورزش برای جذب اعتبار در پارلمان هستم. پس اگر ما در مورد یکی از وظایفان حرف می زنیم فکر نکنم مبنی بر تبلیغ باشد.

 

وی با بیان اینکه داماش متعلق به گیلان است، خاطرنشان کرد: من هم نماینده گیلان هستم و همواره موظف بودم و این کار را انجام داده و می دهم. برای انجام وظیفه از هیچ دوست، برادر و آشنا اجازه نمی‌گیرم. بقیه ممکن است بیایند و بروند، اما ما می مانیم و این باشگاه. پس مسئولیت هایم را انجام می دهم.

 

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گفتار افراد در مقام منتقد یا گروه های مخالف یا خدای نکرده گروه های معاند، مرا از وظیفه ام دور نمی کند. اگر هم خصوصیتی از بنده شناخته شده، این است که از سرزنش سرزنش کننده هیچ ابایی ندارم. من در زندگی ام از هیچ کسی دستور نمی گیرم و دستور من از خدا، پیغمبر(ص)، امام(ره) و رهبری است.

 

وی اضافه کرد:در رابطه با آقای عابدینی هم بنده اشاره کردم ما سابقه ای طولانی در رفاقت داریم و شاید این کلمات از ایشان نباشد، اما اگر ایشان گفته باشد و تکذیب نکرده است باید عرض کنم که ممکن است ایشان از لحاظ اصل اجرا یا اداره باشگاه از من باسابقه تر باشند، اما اگر نگویم در بحث شناخت و اقتصاد ورزشی از ایشان مطلع تر نباشم، قطعا کم اطلاع تر هم نیستم. ضمن اینکه ارتباطم با ایشان به عنوان یک رفیق برقرار می باشد و برای من جایگاه یک رفیق را خواهند داشت، وگرنه جایگاه معلمی بنده را برعهده ندارند.

 

ندیمی در پایان خطاب به هواداران داماش گیلان، گفت: این اطمینان را به هواداران داماش می دهم که بنده در جایگاه نمایندگی، هم‌استانی یا هم‌دردی تا می توانم در خدمت تیم های ورزشی گیلان از جمله تیم پرهوادار داماش گیلان بوده و خواهم بود.

نظرات | 0 نظر
captcha