عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مجلس بازی مغرضان را نخورد/ ثبات کشور را به رخ بیگانگان بکشانیم

مجلس بازی مغرضان را نخورد/ ثبات کشور را به رخ بیگانگان بکشانیم
1394/5/25 |
23:46
شناسه خبر: 30511

ندیمی با بیان آنکه مجلس نباید فریب افرادی که به دنبال اغراض و مطامع خود هستند را بخورد، گفت: شرایط پساتحریم و پساتوافق ایجاب می کند که ثبات کشور و بی ثباتی را در کشور به رخ بیگانگان بکشانیم.

ابوذر ندیمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با اشاره به قانع نشدن مجلس از پاسخ های وزیر امور اقتصادی و دارایی، اظهار داشت: نباید با طرح سئوالات مستمر و مداوم برای وزیر اقتصاد مشکلاتی را ایجاد کرد چرا که در شرایط کنونی، کشور جانشینی برای علی طیب نیا ندارد.

وی با بیان آنکه برای حفظ وزیر اقتصاد هر اقدامی که لازم باشد را انجام می دهیم، افزود: در این زمینه با نمایندگان طیف اکثریت و مستقل ها مذاکره خواهیم کرد و اعلام حمایت می کنیم؛ هرچند انتقاداتی حتی از سوی نمایندگان اصلاح طلب مجلس علیه وزیر اقتصاد وجود دارد اما انتقادات از او در حد استیضاح کردن او نیست.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: شرایط پساتحریم و پسا توافق ایجاب می کند که ثبات کشور و نه نا امنی و بی ثباتی را به رخ بکشانیم که یکی از شاخص های آن مدیریت است؛ لذا شرایط روز کشور ایجاب می کند که در این موضوعات دقت نظر بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: در این زمینه وزرا نیز باید هر روز تعاملات خود را بیش از پیش با نمایندگان مجلس نهم تقویت کنند تا برنامه های توسعه ای کشور سریعتر به ثمر بنشیند.

ندیمی ادامه داد: در شرایط امروز که هر روز هیأت های خارجی وارد کشور شده و یا هیأت های ایرانی به خارج سفر می کنند و حتی بحث سفر برخی مسؤولان به نیویورک مطرح است، به نظر می رسد در مورد وزرای کلیدی و فرابخشی باید با حساسیت بیشتری عمل کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در شرایط کنونی اقتصادی کشور هیچ قصوری متوجه وزیر اقتصاد نیست زیرا موضوعات، مسائل و مشکلاتی که در این وزارتخانه وجود دارد فقط به دوره وی برنمی گردد.

وی تاکید کرد: در مورد وزیر اقتصاد باید با تانی و تحمل بیشتری برخورد کرد؛ چرا که وی از برجسته ترین وزرای دولت یازدهم بوده و در مورد شخصیت علمی و اجرایی طیب نیا تردیدی نیست؛ همچنین وی حضور حداکثری در صحنه دارند و با شناخت کامل از مسائل روز کشور و جهان از قدرت لازم برای هماهنگ کردن و به پیش بردن امور برخوردارند؛ هرچند این مسائل سبب نمی شود از نظر آیین نامه مجلس در مورد وزرا دچار خبط شویم.

نظرات | 1 نظر
جانباز 70%
1394/9/1 - 08:03
جانبازان وخانواده های دردمنددراین مملکت به دلیل عدم نظارت مجلس برقانون جامع ایثارگری خون دل میخورندشماچه چیز را میخواهید برخ بکشید!!!!!!!????
rateup 0
 ratedown 0
captcha