کارنامه درخشان بانک مرکزی در کاهش نقدینگی

کارنامه درخشان بانک مرکزی در کاهش نقدینگی
1394/5/25 |
23:56
شناسه خبر: 30498

ندیمی تصریح کرد: بانک مرکزی به منظور تامین کسری‌‌ها اقدام به چاپ پول و چک پول نکرد. حق شناس نیز گفت: در دولت قبل میزان نقدینگی حدود 28 درصد بود که در دولت یازدهم به کمتر از 24 درصد رسید.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کارنامه دولت و بانک مرکزی در خصوص کنترل رشد نقدینگی را درخشان توصیف کرد.
 
ابراهیم نکو در گفت‌وگو با پول‌نیوز، با تاکید بر موفقیت دولت یازدهم در حوزه اقتصادی و کاهش نقدینگی تصریح کرد: همواره در دولت قبل شاهد بودیم که اتفاقات عجیب و غریب در حوزه اقتصاد می افتاد و بعضا تصمیماتی که به یکباره گرفته می شد نیز بر پیچیده تر شدن اوضاع می‌افزود.
 
نکو خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم خبری از اتفاقات عجیب و غریب در حوزه اقتصاد نیست و آیندگان نیز کارنامه موفق دولت را مورد  قضاوت بیشتر قرار خواهند داد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم اقدامات دولت و بانک مرکزی در زمینه کاهش نقدینگی و تورم را مثبت ارزیابی کرد.
 
بانک مرکزی برای تامین کسری‌‌ها پول چاپ نکرد

 
ابوذر ندیمی نیز با اشاره به این که سطح عمومی قیمت ها روبه کاهش است تصریح کرد: خوشبختانه بانک مرکزی به منظور تامین کسری‌‌ها اقدام به چاپ پول و چک پول نکرده که اقدام مثبتی است.
 
این نماینده مجلس خواستار جهت دهی به نقدینگی در کشور شد و گفت: دولت گام اول را خوب برداشته و اکنون در آستانه ورود دولت یازدهم به سال سوم فعالیت خود گام بعدی جهت دهی به نقدینگی برای حل مشکل اشتغال، معیشت و صادرات است.
 
کاهش 4 درصدی میزان نقدینگی در دولت یازدهم
 
یک صاحبنظر اقتصادی نیز بر جهت گیری درست دولت و بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی و تورم تاکید کرد و به پول‌نیوز گفت: بانک مرکزی در دولت یازدهم نقدینگی را حدود 4 واحد درصد کاهش داده است.
 
هادی حق شناس خاطرنشان کرد: در دولت نهم و دهم میزان نقدینگی حدود 28 درصد بوده که در دولت یازدهم به کمتر از 24 درصد رسیده است.

منبع: پول نیوز
نظرات | 0 نظر
captcha