12 عضو دولت هفته جاری در کمیسیون های مختلف مجلس حضور می یابند

12 عضو دولت هفته جاری در کمیسیون های مختلف مجلس حضور می یابند
1394/5/26 |
00:36
شناسه خبر: 30491

12 عضو هیات دولت هفته آینده برای پاسخگویی به سوال های نمایندگان مجلس به کمیسیون های تخصصی و خاص مجلس شورای اسلامی می روند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات هفته آینده با حضور در کمیسیون های خاص و تخصصی به بررسی موارد زیر می پردازند:
**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
اعضای این کمیسیون تخصصی بعدازظهر یکشنبه بررسی برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را ادامه می دهند.
بررسی آخرین تحولات صنایع دفاعی کشور با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیران عامل صنایع دفاعی کشور نیز در دستور کار روز سه شنبه این کمیسیون قرار دارد.

** کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی:
اعضای این کمیسیون روز یکشنبه نشستی با مسوولین وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی برای بررسی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تشکیل می دهند.
همچنین کارگروه ویژه این کمیسیون نیز در نشستی هایی جداگانه ای با مسوولین وزارت راه و شهرسازی و مسؤولین ذی ربط و همچنین رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات درباره درباره پرونده صاحبقرانیه و قاچاق مواد دخانی و تغییر کاربری اراضی تحت عنوان باغ شهر را بررسی می کنند.
جلسه کارگروه فرهنگی این کمیسیون نیز بعدازظهر سه شنبه آینده با قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری برگزار می شود.

*کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی:
اعضای این کمیسیون روز دوشنبه آتی با حضور مسوولان ذیربط به بررسی گزارش اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات مصوب 1/5/1391 و آخرین وضعیت خودروهای برقی در کشور در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی می پردازند.

**کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری:
اعضای این کمیسیون روز یکشنبه گزارش نهایی نحوه برگزاری آزمون استخدامی پنج هزار نفر در آموزش و پرورش و تطابق با قانون الحاق دوتبصره به ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را با حضور معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و فناوری و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش را بررسی می کنند.
اعضای این کمیسیون دوشنبه آینده نیز در جلسه ای به بررسی نهایی موضوع دانشجویان بورسیه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رییس کمیسیون اصل نودم مجلس و رییس دیوان محاسبات کشور می پردازند.
وزیر آموزش و پرورش نیز روز سه شنبه برای پاسخگویی به سؤال های حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم میمه، ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان (2فقره)، محمد سعید اربابی نماینده مردم سرباز و ایرانشهر(2فقره)، ناصر کاشانی نماینده مردم زاهدان در این کمیسیون حضور می یابد.
در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون آموزش ، تحقیقات و فناوری به بررسی لایحه موافقتنامه همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پرتغال در حوزه های زبان، آموزش، فرهنگ، ورزش، جوانان، گردشگری و رسانه های جمعی، بررسی لایحه یک فوریتی تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری می پردازند.

**کمیسیون اجتماعی:
اعضای این کمیسیون روز یکشنبه آینده نشستی مشترک با مسوولین سازمان بیمه سلامت ایران (در محل این سازمان) دارند.
همچنین اعضای کمیسیون اجتماعی سه شنبه هفته آتی بررسی طرح تعیین تکلیف بیمه اعضاء صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز و تحت پوشش قرارگرفتن آنان توسط سازمان تأمین اجتماعی را در دستور کار خود دارند و سپس وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت پاسخگویی به سؤالات فتح الله حسینی نماینده مردم قصرشیرین و ایرج عبدی نماینده خرم آباد در این کمیسیون حضور می یابد.

**کمیسیون اقتصادی:
اعضای کمیسیون اقتصادی روز یکشنبه آتی به ادامه بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده 39 قانون پولی و بانکی کشور (اعاده شده از شورای نگهبان) و طرح دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده با اصلاحات موادی از آن می پردازند.
بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان درباره تحقیق و تفحص از عملکرد بانک توسعه تعاون از سال 88 تاکنون، ادامه تقاضای عده ای از نمایندگان درباره تحقیق و تفحص از عملکرد منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار نیز در دستور کار اعضای این کمیسیون است.

**کمیسیون انرژی:
اعضای این کمیسیون یکشنبه آینده ابهام مواد ارجاعی از صحن علنی مجلس درباره «طرح حمایت از صنعت برق» را با حضور مسوولین و کارشناسان وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برطرف می کنند.
همچنین نحوه تأمین اعتبار خطوط فولادی آبرسانی با حضور مسؤولین و کارشناسان وزارت نیرو، شرکت فولاد مبارکه و انجمن لوله سازان در ادامه این جلسه بررسی می شود.
سه شنبه آینده نیز پیشنهادهای نمایندگان درباره (اساسنامه شرکت ملی نفت ایران) با حضور مسؤولین و کارشناسان وزارت نفت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی رسیدگی می شود.

**کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات:
اعضای این کمیسیون روز یکشنبه آتی به استماع و بررسی گزارش رییس سازمان ملی استاندارد ایران درباره عملکرد، برنامه ها و مشکلات اعتباری این سازمان، رسیدگی به طرح استفساریه ماده (59) قانون برنامه پنجساله پنجم می پردازند و سپس با حضور مسؤولین ذی ربط گزارش اعتبارات ماده (10) و (12) در سال 1393بررسی می شود.
سه شنبه آینده نیز دعوت از وزیر و معاونین وزارت نیرو جهت ارائه گزارش عملکرد و روند اجرای طرح های عمرانی و مشکلات اعتبارات این وزارتخانه در دستور کار این کمیسیون است.

**کمیسیون بهداشت و درمان:
اعضای این کمیسیون یکشنبه آینده به استماع گزارش های رییس جمعیت هلال احمر درباره عملکرد و برنامه های سال جاری و معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آمایش آموزش علوم پزشکی می پردازند و کارگروه آن برای ادامه بررسی راهکارهای اجرایی برای کاهش تقاضا و مصرف مواد مخدر در کشور تشکیل می شود.
سه شنبه آینده نیز وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارایه گزارش درباره بررسی عملکرد صندوق های بیمه در طرح تحول سلامت، نحوه تعیین تعرفه های پزشکی، چگونگی اجرای تعرفه خدمات پرستاری، نحوه خرید خدمت سازمان تأمین اجتماعی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرهایی که سازمان فاقد مرکز درمانی میهمان این کمیسیون خواهند بود.

**کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور:
فرمانده نیروی انتظامی نیز روز یکشنبه با حضور در این کمیسیون برنامه های آینده این نیرو را تشریح می کند.
در ادامه جلسه این کمیسیون طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی (شور دوم) در ادامه جلسه این کمیسیون بررسی می شود.
وزیر کشور سه شنبه هفته آینده برای پاسخگویی به سؤال های سید سعید زمانیان دهکردی نماینده مردم شهرکرد، سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نماینده مردم میناب (سه فقره سؤال)، سیدباقر حسینی نماینده زابل (دو فقره سؤال)، کمال علیپور خنکداری نماینده سوادکوه (دو فقره سؤال)، عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، محمد دهقان نقندر نماینده مردم طرقبه، احمد آریایی نژاد نماینده مردم ملایر، حلیمه عالی نماینده زابل، محمد فیروزی نماینده مردم نطنز در این کمیسیون حضور می یابد.

**کمیسیون صنایع و معادن:
لایحه اجازه اصلاح اساسنامه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و مشکلات شرکت فولاد بهمن مازندران یکشنبه آینده در این کمیسیون بررسی می شود و رییس دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودرو نیز در این کمیسیون درباره طرح های در دست مطالعه و اجرا گزارشی ارایه خواهد کرد.
سه شنبه آینده وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخگویی به سؤالات نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه، مهدی عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، گزارش دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی درباره عملکرد، برنامه ها و دورنمای مناطق مذکور در اقتصاد ملی و بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات کشور در جلسه این کمیسیون شرکت می کند.

** کمیسیون عمران:
رییس سازمان پدافند غیرعامل یکشنبه آتی گزارشی از عملکرد و برنامه های آینده این سازمان به اعضای کمیسیون ارایه می کند و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز در ادامه این جلسه برای بررسی اولیه تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در این کمیسیون حضور می یابد.
اعضای این کمیسیون سه شنبه آینده نیز جلسه ای برای بررسی تقاضای استیضاح وزیر راه و شهرسازی با حضور نمایندگان متقاضی درمحل کمیسیون تلفیق برگزار می کنند.

**کمیسیون فرهنگی:
رییس سازمان حج و زیارت نیز یکشنبه هفته آینده با حضور در این کمیسیون گزارشی درباره آخرین اقدامات و تمهیدات برای برگزاری حج تمتع در سال جاری ارایه می کند.
در این کمیسیون سه شنبه آینده نیز جلسه ای برای بحث و بررسی پیرامون توسعه کمی و کیفی تولید و تأمین کاغذ در کشور با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، اموراقتصادی و دارایی، آموزش و پرورش و همچنین مدیران کارخانجات بزرگ تولیدی کاغذ در راستای سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتیدر محل این کمیسیون برگزار می شود.

**کمیسیون قضایی و حقوقی:
لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری و لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان یکشنبه آینده در این کمیسیون بررسی می شود.
بعدازظهر سه شنبه نیز وزیر دادگستری جهت پاسخگویی به سؤال موسی الرضا ثروتی نماینده مردم بجنورد در این کمیسیون خضورمی یابد و در ادامه طرح استفساریه تبصره (6) قانون نحوه تقویم ابنیه املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری ها بررسی می شود.

**کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:
ادامه بررسی لایحه حفاظت از خاک و رسیدگی به لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی در دستور یکشنبه آتی و لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب های کشور در دستور روز سه شنبه آینده این کمیسیون قرار دارد.

نظرات | 0 نظر
captcha