ندیمی مطرح کرد:

اکران سینمایی در سانس‌های نیمه‌شب، همسازی با تماشاگران

اکران سینمایی در سانس‌های نیمه‌شب، همسازی با تماشاگران
1394/5/11 |
16:24
شناسه خبر: 30387

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است برای حمایت از صنعت سینمای کشور و احترام به تماشاگر باید تسهیلات تماشای فیلم را بالا برد که از جمله آن اکران فیلم در ساعات نیمه شب روزهای گرم تابستان است.

ابوذر ندیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با استقبال از پیشنهاد شورای صنفی نمایش فیلم برای اکران سینمایی بعد از ساعات نیمه شب در فصل تابستان گفت: با توجه به تجربه طرح اکران "افطار تا سحر" که در ماه مبارک رمضان برای اکران فیلم های سینمایی داشتیم و مورد استقبال واقع شدن آن از سوی عموم جامعه، به نظر می رسد این طرح نیز به سرانجام خوبی برسد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: روزهای گرم تابستان فرصت فروش بلیط در طول روز را می گیرد ولی سانس های نیمه شب می تواند جبران خوبی برای فیلمسازان و سینماداران جهت جذب تماشاگر باشد.

وی افزود: همانطور که در تجربه های گذشته دیده شد مردم نه تنها مشکلی با سانس های نیمه شب نداشته، بلکه از آن همواره استقبال کرده اند لذا لازم است ما نیز خود را با تماشاگران همساز کرده و تسهیلاتی برای آنها قرار دهیم؛ بر همین اساس ساعات اکران می تواند به گونه ای باشد که همه اقشار جامعه از هر صنفی بتوانند به راحتی در ساعاتی که امکان آن را دارند از فیلم های روی پرده استفاده کنند.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در تجربه طرح اکران "افطار تا سحر" مشکلی به جهت ساعات اکران نیمه شب گزارش نشده است لذا امیدواریم نیروی انتظامی در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشد تا دستگاه‌های حوزه سینمایی تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانند گام مثبتی جهت حمایت از صنعت سینمای کشور برداشته باشد.

به گزارش خانه ملت، سخنگوی شورای صنفی نمایش اخیرا از تلاش این شورا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت اکران فیلم های سینمایی در ساعات نیمه شب روزهای تابستان خبر داده و گفته است وزارتخانه در این زمینه در حال رایزنی با نیروی انتظامی است تا مجوز آن گرفته شود.

نظرات | 0 نظر
captcha